krymr.com

Окупаційна влада Криму не пустила до Ільмі Умерова онуків

  Родичам дали спілкуватися тільки через ґрати

  Окупаційна влада Криму не пустила до Ільмі Умерова онуків. Про це повідомила донька кримськотатарського лідера Айше Умерова на своїй сторінці у Facebook.

  Як і попереднього разу, написала вона, поспілкуватися змогли тільки через ґрати. До самої психлікарні, куди росіяни примусово помістили Умерова, родина потрапити не змогла.

  Водночас, стан здоров'я бранця напередодні уперше за останні дні поліпшився. Умеров, щоб контролювати тиск, збільшив дозу ліків.

  Зауважимо, що представник парламентської асамблеї ОБСЄ Ігнасіо Санчес Амор наголосив, що примусове утримання Умерова в психіатричній клініці – вияв дискримінації кримських татар Росією, повідомляє QHA.

  "Москва намагається змусити заступника голови Меджлісу замовкнути через мужність висловити власну думку і твердить про його психічну нестабільність", – наголошує правозахисник.

  Амор закликав негайно скасувати рішення РФ про утримання Умерова в психіатричній клініці та звільнити політика.

  Як повідомляв 5.ua, негайно звільнити заступника голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова російську владу закликали напередодні й у Євросоюзі. Зауважимо, 26 серпня на Майдані Незалежності в Києві відбулася акція на підтримку Ільмі Умерова. Справу проти нього ФСБ Росії порушила 12 травня за начебто заклики в ефірі телеканалу ATR, які загрожували цілісності Федерації. З 18 серпня Умеров перебуває на примусовій стаціонарній судово-психіатричній експертизі, його здоров'я погіршується. Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) раніше цього тижня виступила із заявою, в якій вимагає від російської влади припинення переслідування й негайного звільнення Ільмі Умерова в зв'язку зі станом його здоров'я. У 59-річного Ільмі Умерова цукровий діабет, хвороба Паркінсона, чоловіку була проведена операція на серці.

  Попередній матеріал
  Прем'єр Греції: Євросоюз рухається до урвища
  Наступний матеріал
  Пілоти посадили Boeing, у якого в повітрі розпався двигун
  Теги:
  Loading...

  Freedom House виступила на підтримку Умерова

  ЄС вимагає в РФ негайно звільнити Умерова з психіатричної клініки Сімферополя

  "Сталінські часи 30-х років повернулися" – Порошенко прокоментував примусове утримання Умерова

  Відео-інтерв'ю: Чубаров пояснив, чи допоможе Захід звільненню Умерова

  Правозахисники вимагають від РФ скасувати "каральну психіатрію" і негайно звільнити Умерова

  У лікарні Сімферополя різко погіршився стан здоров'я заступника голови Меджлісу Умерова