Українська правда

Правозахисники вимагають від РФ скасувати "каральну психіатрію" і негайно звільнити Умерова

Примусове тримання Умерова у психіатричній установі є кричущим порушенням його прав

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликає російську владу негайно звільнити утримуваного у психіатричній лікарні заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова. Про це 26 серпня повідомляє офіційний сайт правозахисників, інформує "Радіо Свобода".

"Примусове тримання Умерова у психіатричній установі є кричущим порушенням його прав. Це також ганебна спроба використати психіатрію, щоб змусити його замовкнути і очорнити його репутацію. Така практика, як відомо, широко використовувалася щодо дисидентів у Радянському Союзі", – наголосила експерт Human Rights Watch Таня Купер.

Вона додала: "Влада також має відмовитися від своїх сфабрикованих звинувачень у сепаратизмі проти Умерова та визнати його право на свободу слова. Російська влада повинна припинити переслідування людей, які кидають виклик діям Росії у Криму. Умеров не повинен бути покараний за те, що висловив свою думку про Крим і його майбутнє", – додала Купер.

Раніше цього тижня, пише "Радіо Свобода", Айше Умерова, дочка Ільмі Умерова, заявила про погіршення стану здоров'я батька, а також про обмеження в харчуванні.

Російська ФСБ порушила кримінальну справу стосовно Ільмі Умерова за статтею "сепаратизм" у травні цього року. Підконтрольна Кремлю прокурор Криму Наталія Поклонська пояснила це тим, що, він, за її словами, закликав до порушення територіальної цілісності Росії в ефірі українського телеканалу АТR.

Сьогодні 26 серпня о 16:00 на Майдані Незалежності в Києві планують акцію на підтримку Ільмі Умерова.

Як повідомляв 5.ua, підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим, незважаючи на стан здоров'я, стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Попередній матеріал
На Прикарпатті сільський голова вимагав за надання "практичної допомоги" півмільйона
Наступний матеріал
Презентація пам'ятних банкнот номіналом 20 грн, присвячених 160-річчю від дня народження Івана Франка - відео
Теги:
Loading...

Захист оскаржив примусову психіатричну експертизу Ільмі Умерову

Репресії у Криму тривають: Умеров розповів про спробу дискредитувати Меджліс

Умерова шпиталізували прямо із зали суду, а російська Феміда таки винесла рішення

Російські слідчі намагаються примусово призначити психіатричну експертизу Умерову

Адвокати Савченко захищатимуть заступника голови Меджлісу Умерова

Умеров прийшов на допит в ФСБ