Адвокат: Умеров скаржиться на проблеми із зором

Правозахисники розцінюють відправлення Умерова в психіатричну лікарню як тортури

У заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого окупанти утримують у психіатричній лікарні для примусової експертизи, погіршився зір. Про це написав у своєму Twitter адвокат Микола Полозов.

"Відвідав Ільмі Умерова. Він скаржиться на проблеми із зором. Дуже важко йому даються ці тортури "психіатричною експертизою", – написав він.

Крім того, адвокат Умерова Марк Фейгін заявив, що розцінює відправлення Умерова в психіатричну лікарню як тортури.

Нагадаємо, ФСБ порушила кримінальну справу стосовно Ільмі Умерова за статтею "сепаратизм" у травні 2016 року. Підконтрольна Кремлю "прокурор Криму" Наталія Поклонська пояснила це тим, що Умеров, за її словами, закликав до порушення територіальної цілісності Росії в ефірі українського телеканалу АТR.

Зазначимо, стан здоров'я Умерова значно погіршився 11 серпня під час розгляду сімферопольським судом питання про призначення йому психіатричної експертизи. Після приїзду швидкої допомоги і проведеного кардіографічних дослідження Умерова забрали в лікарню з підозрою на інфаркт. Попри стан здоров'я, підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

У Міністерстві закордонних справ України стурбовані станом здоров'я заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. 22 серпня прес-секретар МЗС Мар'яна Беца вимагала від російської влади анексованого Криму негайно припинити каральні методи.

Нагадаємо, раніше окупаційна влада Криму не пустила до Ільмі Умерова онуків. Про це повідомила донька кримськотатарського лідера Айше Умерова.

Попередній матеріал
Полторак: Рішення про чергову хвилю мобілізації в Україні поки не прийнято
Наступний матеріал
У президента Узбекистану стався крововилив у мозок

ЄС вимагає в РФ негайно звільнити Умерова з психіатричної клініки Сімферополя

"Сталінські часи 30-х років повернулися" – Порошенко прокоментував примусове утримання Умерова

Відео-інтерв'ю: Чубаров пояснив, чи допоможе Захід звільненню Умерова

Правозахисники вимагають від РФ скасувати "каральну психіатрію" і негайно звільнити Умерова