Препарат "Плаквеніл"
Препарат "Плаквеніл" 5 канал

"Боляче підняти дитину": через коронавірус в аптеках зник "Плаквеніл" – чому та хто від цього постраждав

Читайте по-русски
У Міністерстві охорони здоров'я обіцяють забезпечити препаратом усіх, хто цього потребує

Препарат "Плаквеніл" використовують для боротьби з коронавірусом. Через це він зник з українських аптек ще до початку карантину. А ці ліки потрібні хворим на малярію, вовчак та артрит. Пацієнти з такими діагнозами опинилися в скрутній ситуації. Про все докладно розповість кореспондент "5-го" Мирослав Солонар.

16 років Наталія живе з діагнозом "червоний вовчак". Життєво необхідний препарат "Плаквеніл" вона приймає, відколи захворіла. Тепер жінка вже кілька тижнів обдзвонює аптеки в надії знайти ліки.

"Вже кожного вечора, я відчуваю скованість у руках. Мені вже боляче підняти дитину. Коли я приймаю ці таблетки, я в принципі просинаюсь вранці і роблю звичайні речі, як всі люди", – розповідає Наталія Гончарова.

Завдяки препарату у Наталії хвороба почала навіть відступати. Але залишилося декілька таблеток. Жінка береже їх для моментів, коли особливо тяжко. Допомагає з пошуками медикаментів чоловік Андрій.

"Зв'язуюсь із знайомими не тільки по всій Україні, а й за кордоном, але в більшості країн Європи його продають за рецептом. Відповідно поки у нас не знайшлося можливості, щоб знайти цей препарат", – каже чоловік.

"Поки що гормональна терапія. Понад місяць я не приймаю "Плаквеніл". Я зараз на зв'язку зі своїм ревматологом, щоб якось слідкувати мій стан захворювання", – пояснює Наталія.

Раніше пігулки коштували від 500 до 700 гривень за упаковку. Але їх змели з полиць українських аптек ще до початку карантину. Адже з'явилася інформація, що цей засіб лікує коронавірус.

В українських аптеках "Плаквенілу" немає. Але він незабаром буде. Принаймні про це говорить міністр охорони здоров'я. У соціальних мережах можна побачити дописи, де люди розшукують цей препарат для хворих на коронавірус. І там же пишуть, що ціна на нього сягає кількох сотень доларів.

У Міністерстві охорони здоров'я ще вивчають, чи допомагає "Плаквеніл" хворим на коронавірус. Але обіцяють забезпечити препаратом усіх, хто цього потребує.

"Він буде внесений до програми доступні ліки. Буде відповідно продаватися виключно за електронним рецептом. У такий спосіб ми забезпечимо всіх", – зазначив очільник МОЗу.

Лікуватися "Плаквенілом" без призначення лікаря, а тим більше приймати таблетки для профілактики – просто небезпечно, пояснюють медики.

"Це можуть бути порушення провідності серця. Це можуть бути зміни з боку крові, аналізу крові. Це можуть бути зміни і в плані імунітету. Тобто коли препарат призначають не за показаннями, він може нашкодити", – пояснює терапевтка-кардіологиня Марина Крапівнер.

У МОЗ звітують: отримані нещодавно понад 3 тисячі упаковок "Плаквенілу" розвезуть у регіони, щоб хворі на червоний вовчак, малярію чи артрит змогли отримати свої ліки.

Мирослав Солонар, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Віталій Кличко щодо поширення COVID-19 у Києві – відео брифінгу
Наступний матеріал
Засідання уряду під головуванням Дениса Шмигаля – відео
Loading...

Керівник Медзакупівель заявив про спроби Ємця призначити в ДП людину, яка була засуджена за повторну крадіжку

Україна спростить процедуру державних закупівель товарів для боротьби із коронавірусом

МОЗ провалило закупівлю ліків для людей із ВІЛ: на Банковій зібрався мітинг – включення

"Ховаються по кутках, щоб не помітили?": на комітет здоров'я нації прийшов соратник Богатирьової

Ковтонюк: Повернення фармацевтичних мафій буде під гаслом "захистимо національного виробника"

Дифтерія на Закарпатті: МОЗ перерозподілить сироватку з інших регіонів