infokava.com

"Більш як половина українців добре ставляться до РФ" – експерти проаналізували результати соцопитування на 5-му році війни

Читайте по-русски
Багато хто вважає, що війна йде десь там, а десь там – це по іншу сторону екватора, вважає ветеран АТО, блогер Олексій Петров

В ефірі "5 каналу" в експерти прокоментували соціологічні дані про те, що більш як половина українців добре ставиться до Росії. Свідченням цього є результати спільного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) та російської недержавної дослідницької організації "Левада-центр" від 12 березня 2019 року.

Про це соціологічне опитування нагадав журналіст Павло Казарін у контексті того, що ми маємо претензії до ПАРЄ, яка повернула російську делегацію. Так, він нагадує, що до держави-агресора на п'ятому році війни добре або дуже добре ставляться 57% населення України. Погано чи дуже погано – лише 27%. Ще 15% – не визначилися. При цьому динаміка цілком очевидна – ставлення поліпшується з кожним роком. До того ж число тих, хто хоче жити з сусідом без кордонів і митниці, досягло 48%. 38% хочуть припинення військових дій і заморожування конфлікту. Ще 22% готові надати окупованим територіям автономію в складі країни. Битися до переможного згодні лише 18% жителів України.

Крім того, з'явилися і свіжі дослідження. Приміром опитування, проведене 13-19 червня центром "Соціальний моніторинг" та Українським інститутом соціальних досліджень ім. О.Яременка, свідчить про те, що 49,5% українців підтримали б рішення про надання автономії у складі України непідконтрольним територіям Донецької та Луганської областей для припинення бойових дій і мирного врегулювання конфлікту на Донбасі (впевнені, що підтримали б – 20,4%, скоріше підтримали б – 29,1%), не підтримали б – 30,7% (впевнені, що не підтримали б – 17,5%, скоріше не підтримали б – 13,2%). 19,8% зазначили, що їм важко відповісти на це запитання.

Такі цифри в ефірі "5 каналу" прокоментував ветеран АТО, блогер Олексій Петров. Переконаний, політики замало говорять про те, що в Україні триває війна. "В риториці багатьох політиків, яку ми спостерігали останні три місяці, поняття "війна" взагалі зникло. Ми говоримо про тарифи, про зубожіння, ми говоримо про що завгодно, але немає війни. А якщо її ніби нема, то багато хто плечима потискає. І Росія в нас наче один народ. Тобто треба більше про це говорити. Багато хто вважає, що війна йде десь там, а десь там – це по іншу сторону екватора. Війна іде в сусідньому дворі", – зазначив блогер.

Своєю чергою народний депутата від "Батьківщини" Олексій Рябчин зауважив, що такі цифри показують ставлення українців до росіян загалом, а не до Кремля й Путіна. 

"Тут ще важливо, яке запитання українцям поставили. Бо мені здається, що українці сприймають Кремль як щось таке дуже погане для Україні та світу і відносин між людьми. Люди і керівництво – це не завжди повністю дотошні, хоч ці люди і вибирають це керівництво. Тобто тут важливо, як ставили запитання. Бо коли запитують, як ставляться до росіян, а там же в когось є родичі, батьки… І за 5 років було зроблено декілька таких опитувань. У людей запитують, що роботи з Донбасом. І люди не знали. Кожного року десь 30% кажуть віддати, 30% – повертати, 30% каже – не знаю. Тому влада не дала людям відповіді на це запитання", – сказав нардеп.

А політолог Василь Мокан наголосив, що перемоги зовнішньої політики залежать від об'єднання всередині країни. "Поки в нас усередині держави не буде консенсусної позиції без політичних баталій і без внутрішнього консенсусу – як діяти далі, – протиборство не дасть перемог на зовнішньому фронті", – переконаний фахівець.

Як повідомляв 5.UA, кум президента РФ Медведчук зізнався, що не любить українців

Попередній матеріал
Прес-конференція адвоката Петра Порошенка щодо фактів використання ДБР у виборчій кампанії – відео
Наступний матеріал
Брифінг Президента України Володимира Зеленського – відео