Вибори
Вибори Depositphotos

Медовий місяць Зеленського закінчився – Уколов про передвиборчі соціологічні рейтинги

  Читайте по-русски
  Політолог стверджує, що реакція влади на зростання підтримки Європейської солідарності виявилася несподіваною

  Відомий український політолог, екснародний депутат ВР VI скликання Віктор Уколов у своїй колонці в "УП" зазначив, що соціологічні агенції зафіксували сенсаційну динаміку рейтингів головних учасників виборчих перегонів.

  "Пропоную порівняти опитування Демократичних ініціатив та центру Разумкова з результатами кількох досліджень соціологічної служби "Рейтинг", щоб побачити, як змінювалася в червні підтримка прохідних партійних проєктів", – йдеться в тексті повідомлення.

  За його словами, президентський партійний проєкт "Слуга народу" упав і віддалився від заповітних 50% і тепер має підтримку лише 42,7%.

  "І хоч це однаково означає лідерство серед усіх учасників виборів, одноосібна монокоаліція Зеленському вже не світить – мабуть, доведеться шукати партнера для того, щоб мати 226 голосів", – зауважив фахівець.

  Слід зазначити, що порівняно з опитуванням "Рейтингу", що закінчилося 12 червня, тепер "Слуга народу" втратив 4,4%.

  "Натомість лідером з позитивної динаміки очікувано для мене стала "Європейська солідарність", що приростила плюс 4,8%", – наголосив експерт.

  Уколов стверджує, що падіння "президентського Слуги" пояснюється першими помилками самого Зеленського. А от стрімке зростання ЄС Порошенка стало результатом розумної організації списку, що поєднав молоді обличчя і найдосвідченіших та патріотичних "старих" бійців.

  "Найцікавіше, що "ЄС" значно випередила нібито новий "Голос" Вакарчука. Схоже, виборці не готові підтримати ще одного кота в мішку, хай навіть він уміє солодко заспівати пісні, які подобаються всім", – додав Уколов.

  У статті зазначено, що реакція влади на зростання підтримки "Європейської солідарності" виявилася несподіваною – в розпал виборчої кампанії проведено обшук у кандидата від "ЄС", відомого волонтера Юрія Бірюкова.

  "Важко повірити, що Роман Труба не розумів впливу процесуальної дії на перебіг виборчої кампанії. Втім, навіть це дещо говорить про справжні рейтинги – якщо Бірюкова переслідують, значить вірять, що №31 списку "ЄС" цілком може отримати депутатський мандат", – підсумував він.

  Нагадаємо, відповідно до результатів опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у період 29 травня – 3 червня 2019 року, вступ до ЄС наразі підтримують 62% українців, а приєднання до НАТО – 53%.

  Попередній матеріал
  В Україну сунуть дощі: де саме пройдуть опади
  Наступний матеріал
  За останній тиждень рейтинг партії "ЄС" зріс на 3% – нове соцопитування
  Loading...

  Рейтинг міст, перевантажених автівками: Київ у ТОП-15

  Рейтинг опоблоку не дивує: як змінилися електоральні настрої виборців – пояснення директора соціологічної групи

  До лідерів не близько: шість українських вишів увійшли до світового топ-1000

  Україна покращила свою позицію в рейтингу конкурентоспроможності

  Назвали місто з найвищими у світі зарплатами

  Київ потрапив у топ-10 міст світу з найкращими краєвидами