Євстратій Зоря
Євстратій Зоря Євстратій Зоря

Без України, де зосереджено понад 40% мережі РПЦ, імперський проект Кремля неможливий – Зоря

  Читайте російською
  Визнати, що український народ – це окремий народ, відповідно, він має свої права, в тому числі на державність, – означає поховати ідею Російської імперії

  Незалежність Української Православної Церкви від Москви повністю міняє баланс сил, роблячи імперський проект Кремля неможливим. Про це заявив архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій Зоря, виступаючи на 12-му Київському Безпековому Форумі, – передає Релігійно-інформаційна служба Україна.

  "Визнати, що український народ – це окремий народ, відповідно, він має свої права, в тому числі на державність, означає поховати ідею Російської імперії", – сказав Зоря.

  За його словами, війна наразі йде не за територію, не за економіку, а за відродження Російської імперії і, відповідно, глобальну зміну.

  "Ми говоримо якраз про безпеку. Без Києва, без нашої історії та наших традицій втрачається ланка зв’язку між новим Римом, Константинополем, традицією Східної Римської імперії та Третім Римом – Москвою і тою імперською ідеєю, яка виросла з уявлення, що Москва є Третій Рим. Бо без князя Володимира, без Ярослава Мудрого, без Ольги, без Софії, без всього того, що є тут, московська державність починається з Івана Калити та Золотої Орди, чого насправді ніхто не хоче там (у Росії – ред.) прямо визнавати", – зазначив архієпископ.

  "Без України, де зосереджено понад 40% усієї мережі РПЦ, імперський проект так само неможливий, як і без України в державному, політичному, соціальному, економічному й інших планах. Саме тому так міцно намагаються тримати українську церкву. Бо незалежність української церкви від Москви повністю міняє баланс сил", — сказав Євстратій (Зоря).

  Попередній матеріал
  "Жорстоко, мордою в підлогу": Гройсман закликав поліцію боротися з рейдерством в країні
  Наступний матеріал
  Тимошенко підтримала Президента після ефіру на телеканалі "1+1"

  Філарет заявив про необхідність зміни статуту ПЦУ – Зоря прокоментував

  Що чекає на закордонні парафії ПЦУ, які не хочуть переходити до Константинополя

  У ПЦУ розповіли, скільки мають власних парафій

  Мін'юст офіційно зареєстрував Православну Церкву України

  Круглий стіл на тему: "Томос і політика" – відео

  Із точки зору канонічного права присутність в Україні РПЦ є порушенням – Євстратій Зоря