Євстратій Зоря
Євстратій Зоря depo.ua

Що чекає на закордонні парафії ПЦУ, які не хочуть переходити до Константинополя

Читайте по-русски
Ніхто жодним чином не прагне форсувати це питання, адже є небезпека втратити ці парафії

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій Зоря розповів, які процеси нині проходять закордонні парафії, які не хочуть переходити до Константинополя.

"Можна провести аналогію і подивитися на те, що є в межах України. У Томосі прописано, що всі митрополії, архієпископії, єпископії, парафії, монастирі і взагалі всі православні церковні заклади й установи, які є в межах України, належать до Православної Церкви України, але в реальності цього немає. Є Церква Московського Патріархату. Ми почали з того, що добровільно парафії ухвалюють рішення і приходять до єдності з Українською Церквою. Це процес. Зараз ми говоримо про 500 парафій з 11 тисяч, які були задекларовані до початку всіх цих подій. Цей процес триватиме", – констатує Зоря. 

Такий саме процес переходу нині переживають низка закордонних парафій ПЦУ. 

"Так само, коли ми говоримо про парафії, які є за кордоном. Є низка парафій, які вже визначилися і увійшли в підпорядкування відповідних єпархіальних архієреїв Вселенського Патріархату. Є ті, які проводять збори і заявляють: "Ні, ми будемо зберігати зв'язок з Українською Церквою".

"Як владнати це питання? Говорити, спілкуватися, усвідомлювати. Бо якщо завтра Українська Церква задекларує, що ми ці парафії від себе відкидаємо, – від нас вони підуть, до юрисдикції Вселенського Патріарха йти не хочуть. Де вони опиняться? Чи підуть вони до якоїсь іншої церковної юрисдикції. За кордоном багато Церков такі мають – Румунська Церква, Сербська Церква, Болгарська церква і Російська Церква. Причому, Російська Церква навіть декілька юрисдикцій: свою пряму юрисдикцію, через Російську Церкву за кордоном", – розповідає архієпископ Чернігівський і Ніжинський. 

Таким чином, Зоря резюмує: "Є певні рамки, задані Томосом, позицією Вселенського Патріарха, а є життя. Тут треба насамперед дбати про віруючих, благо громад. Тому ніхто з жодної сторони не прагне форсувати це питання". 

Більше подробиць – далі у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

День, що вже увійшов в історію: як відбувалося підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
/
/

Попередній матеріал
Усіх 23-х арештованих кримських татар вивезли до Росії – адвокат
Наступний матеріал
На Хрещатику масово гине каштан: як влада рятуватиме символ Києва та чи можливо це взагалі
Loading...