Олександр Турчинов
Олександр Турчинов 5 канал

Кремль готується до повномасштабних військових дій у Європі – Турчинов

Читайте російською
Зі сходу Україні протистоїть 8-ма армія Південного округу РФ, з півночі – 2-та армія Західного округу

Під час Київського безпекового форуму секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що Росія розбудовує потужну військову інфраструктуру на кордоні з Україною й готується до масштабної континентальної війни. Про таке повідомив "Укрінформ".

"Росія не просто вкладає мільярдні ресурси в розбудову військової інфраструктури. Вона готується до повномасштабних військових дій, до повномасштабної континентальної війни в Європі. І, безумовно, перший плацдарм, який вони будуть намагатись взяти – це наша країна", – наголосив посадовець.

За його словами, "епіцентром руйнації безпекових паритетів" протягом останніх п'яти років виступає Російська Федерація, адже "РФ не зупиняється на здобутих окупованих територіях".

"Ми бачимо, як останні роки дуже швидко розбудовується військова інфраструктура вздовж українського кордону", – додав він.

Також Турчинов зауважив, що Росія вкладає мільярдні ресурси у військові інфраструктурні об'єкти – аеродроми для військової штурмової авіації, військові бази та бази зберігання зброї й техніки.

"На сході нашої держави нам протистоїть 8-ма армія Південного округу РФ, на півночі – 20-та армія Західного округу РФ. І цього росіяни вважають замало, вони тримають в резерві 1-шу танкову армію, 49-ту і 58-му загальновійськові армії – і цього замало. Для забезпечення наступу, який готується РФ, будуть використовуватись 6-та і 4-та армії повітряно-космічних сил. Вони розташували вздовж нашого кордону вісім ракетних бригад", – підкреслив Секретар РНБО.

Крім того, він повідомив, що для наступу на можливому театрі воєнних дій в Україні РФ готує чотири дивізії та п'ять бригад повітряно-десантних військ та полк морської піхоти. І навіть цей ресурс, на думку Турчинова, Росія вважає недостатнім.

"Саме Росія веде п'ять років веде війну проти нашої країни – окупація Криму, окупація частини Донбасу.

І, на превеликий жаль, ми не мали жодного дня, коли б військова російська машина не проводила бойові дії, військові провокації на теренах нашої держави. Фактично щодня ми маємо загиблих та поранених військових ЗСУ", – наголосив Секретар РНБО.

Попередній матеріал
12-й Київський безпековий форум за участі Президента та Прем'єра – трансляція
Наступний матеріал
Ворожі обстріли на Донбасі: з початку доби – 6 провокацій і 3 поранених

6 головних загроз: Турчинов по пунктах пояснив, як РФ може нашкодити Україні

Турчинов про заяву Держдуми РФ: Загострення є тільки в головах російського керівництва

Стратегія протидії РФ на Чорному та Азовському морях: Турчинов і президент ПА НАТО обговорили деталі