ipress.ua

6 головних загроз: Турчинов по пунктах пояснив, як РФ може нашкодити Україні

  Серед них – економічна та кібернетична агресія

  Секретар РНБО Олександр Турчинов назвав шість головних загроз для України з боку Російської Федерації.

  "За ступенем небезпеки на першому місці – військова агресія. Це не лише виснаження нашої країни внаслідок постійних військових провокацій на сході, продовження військової окупації частини Донбасу та Криму. Це і масштабне розгортання військової інфраструктури вздовж нашого кордону з Росією, орієнтація на ведення бойових дій на стратегічному українському напрямку для кількох російських армій південного та західного військового округу", – сказав Турчинов в інтерв’ю LIGA.net.

  За його словами, це свідчить про те, що в разі провалу спроб Росії відновити контроль над Україною політичним шляхом, вона може перейти до масштабної військової агресії.

  Другою загрозою секретар РНБО вважає інформаційну агресію та спробу впливати на політичну архітектуру, результати політичного вибору українців як через інформаційні інструменти (ЗМІ, соцмережі), так і шляхом підтримки прямих та прихованих креатур РФ в українській політиці.

  Третю сходинку загроз, зауважив посадовець, посідає кібернетична агресія, "яка за наслідками втрат для країни співставна з військовою".

  "Зараз на кібернетичному фронті триває серйозне протистояння, але ми зробили багато для значного посилення кіберзахисту нашої країни", – зазначив секретар РНБО.

  Четвертою загрозою, зауважив Турчинов, є економічна війна.

  "Тут головна проблема – продовження блокування транзиту українських товарів до країн Азії через РФ, блокування нормального функціонування портів на Азовському морі, втрата значних ринків для українських товарів, використання широкого арсеналу провокацій на зовнішніх ринках продукції військового призначення тощо", – пояснив він.

  "П’ята загроза – енергетична. Спроба блокувати роботу української газотранспортної системи шляхом будівництва обхідних газопроводів, зокрема і на території наших стратегічних партнерів", – наголосив політик.

  Шостою загрозою секретар РНБО назвав терористичну – активне використання диверсійно-розвідувальних груп, російської агентури та найманців для терористичних актів, спроби посіяти зневіру, страх, дестабілізувати ситуацію всередині України, "чому активно протидіють наші спецслужби".

  "Однак це далеко не весь перелік загроз, що їх реалізує Росія в рамках ведення гібридної війни проти нашої держави", – зазначив Турчинов.

  Він висловив переконання, що Україна має потужний потенціал, щоб стати регіональним лідером Східної Європи.

  "Але для цього ми повинні, насамперед, змінити економічну ситуацію в державі. Нинішні темпи зростання ВВП недостатні не тільки для регіонального лідерства, а й для забезпечення пріоритетних безпекових програм, які необхідні для надійного захисту держави", – підсумував секретар РНБО.

  Попередній матеріал
  В Одесі 3 райони залишилися без води через масштабну аварію на трубопроводі
  Наступний матеріал
  Представники бізнесу розповіли, що вже відчувають наслідки міграції українців

  Волкер розповів, як США працюють над визволенням полонених українських моряків

  Москва використовуватиме кібератаки для втручання у вибори в Україні – директор Нацрозвідки США

  Порошенко ввів у дію таємне рішення РНБО: що відомо

  "Удавка на шиї ЄС": загрози "Північного потоку-2" обговорили на форумі "Україна-Європа" в Польщі

  "Контрольний – у Росію": Ар'єв розповів про ще один "азовський" звіт ПАРЄ

  Кремль додатково виділив гроші на втручання у вибори в Україні: зовнішня розвідка дізналася суму