Втратив на війні обидві ноги, але не жагу до життя. Артем Передереєв пішов на фронт добровольцем. На Харківщині його серйозно поранив ворожий безпілотник. Тривалий час чоловік був у комі, пережив ампутацію. Тепер відновлюється і навіть бере участь у спортивних змаганнях. Із героєм поспілкувалася журналістка "5 каналу" Віталія Когуч.
35-річний Артем Передереєв щодня займається фізичною реабілітацією. Віджиматися на гантелях чи стояти на руках – тепер для нього не проблема.
"Зараз відпрацьовую стояння на руках в подальшому хочу змогти ходити на руках, це мені буде дуже допомагати в житті. Особливо коли буде такий момент коли я не зможу проїхати кріслом", – розповідає військовослужбовець Артем Передереєв.
До повномасштабної війни Артем жив та працював на Донеччині. Торік у квітні добровільно доєднався до лав захисників України. Воював на Харківському напрямку. Там же і зазнав поранення. FPV-дрон прилетів бійцю прямо під ноги.
"Дивлюсь на ноги, штани в мене розлетілись, ноги червоні, ікру вирвало, нога переломана там бочину трохи покоцало. Не знаю, паніки в мене якоїсь не було, я ще на одну ногу сам собі встиг накласти турнікет, на руку і іншу ногу побратими наклали. А далі я дуже смутно все пам`ятаю, спалахами якимись. Я десь тиждень пролежав в комі в Харкові, там мені і ампутували ноги", – зазначив військовослужбовець Артем Передереєв.
Перші півтора місяця після поранення Артем майже не пригадує. Адже весь цей час був прикутий до ліжка. За майже пів року чоловік переніс понад 50 операцій.
"Багато було гемодіалізу до операції, бо попала інфекція, багато чистили культі, бо там був ризик що там була невелика частина кістки і був ризик що доведеться видалити один суглоб повністю. Я довго лежав. Інфекція і в мене м`язи всохлися і нічим було загорнути кістку нормально", – згадує військовослужбовець Артем Передереєв.
Оговтавшись від пережитого, почав відновлюватися.
"Коли я приїхав сюди на реабілітацію першого жовтня я ожив. Я почав щось робити. У мене руки тепер за ноги, тому мені треба щоб вони були сильними. Щоб я міг себе пересадити куди треба, дістатись чого потрібно, тому доводиться бути сильним", – пояснив.
В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з Артемом працює фізичний терапевт Валерій Сушилов. Реабілітацію почали із заміни допоміжного засобу пересування. Раніше у бійця було електричне крісло колісне. Але з такою травмою воно незручне, тож довелося підбирати нове.
Та які б труднощі не виникали, Артем зі всіма справляється. Мотивації у нього хоч відбавляй, тож новому вчиться швидко. Вже бере участь у ветеранських змаганнях, де випробовує власні можливості.
"Ми почали розвивати на достатньому рівні. На початку в нього показники були близько 50 кілограмів, зараз на даний він пожав 93, його ціль 100. Так само його м`язевої маси додалось до 10 кілограмів – це дуже залежить від пацієнта", – каже фізичний терапевт ОКЛ Валерій Сушилов.
Попереду Артема чекають нові виклики, але захисника вони не лякають. Наразі вирішують питання протезування бійця.
Віталія Когуч, Андрій Гаргара, Івано-Франківськ, "5 канал"
Читайте також: "Точка дотику": як ветерани, які втратили зір, проходять реабілітацію та адаптуються до нормального життя
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.