Сергій Горбатюк
Сергій Горбатюк 5 канал

"Атестація незаконна": Горбатюк заявив, що в ГПУ звільняють тих, хто критикує нове керівництво

Читайте по-русски
Він повідомив – слідство у майданівських справах повністю зупинене

Розслідування у справах Майдану повністю зупинене. Про це заявив колишній чільник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури. Сергія Горбатюка напередодні звільнили. Він не пройшов спеціального тестування. Через такі самі причини посад позбулися четверо слідчих. Шестеро прокурорів, які на професійний іспит таки пішли, завалили його і свою роботу у правоохоронних органах не продовжать. Тестування проводять у межах реформи ГПУ. Сергій Барбу далі.

Брифінг для преси Сергій Горбатюк збирає на ґанку приміщення управління спеціальних розслідувань, яке він очолював. Каже, хотів запросити журналістів усередину, втім керівництво ГПУ заборонило. Повідомляє – слідство у майданівських справах повністю зупинене. А прокурори, які вели справи, звільнені.

"За результатами перших тестувань, у нас 6 слідчих не проходять на наступний етап. Слідчий, який займався епізодом штурму Майдану, який направив до суду обвинувальний акт проти колишнього голови СБУ. Слідчий, який був у справі по розстрілах. Тобто завершили розслідування і передали до суду по 5-х беркутівцях. При такій кількості справ, при відсутності порушень закону, чи потрібно слідчим доводити свою компетентність?" – наголошує колишній чільник управління спеціальних розслідувань ГПУ.

Шестеро слідчих завалили тести. А це означає, що вони не потрапили до наступного етапу відбору. Тож працювати у реформованому офісі прокурора не зможуть. Ще п’ятеро прокурорів, серед них і сам Сергій Горбатюк, писати професійний іспит відмовилися. За це їх і звільнили.

"Атестація проводиться кадровими комісіями, а вони поза законом. Закон каже, що кадрові комісії мають бути створені лише в Офісі генерального прокурора, а їх створили в Генеральній прокуратурі. Їхні рішення є незаконними. Це скидається на те, щоб прибрати тих, хто критикує незаконні дії керівництва Генпрокуратури", – переконує Сергій Горбатюк.

"Вимагаємо від генпрокурора зустрітися з нами і дати відповіді на наші запитання. Хто буде передавати судові справи і кому вони передаватимуться? Рябошапка заявив, що він проведе аудит. Хто проводитиме аудит майданівських справ?" – запитує вдова Героя Небесної Сотні Наталя Бойків.

Звільнення Сергія Горбатюка законне, вважають у Генеральній прокуратурі. Додають, справи Майдану не завмерли. Наголошують, з 20-го листопада, згідно з законом, ГПУ буде позбавлена права здійснювати слідство. Тому справи передадуть до Державного бюро розслідувань.

"Знали і ми, і Горбатюк, ще два роки тому. 19 листопада ми звільнили б Горбатюка в будь-якому разі. Ми просто ліквідували б це управління. Ніхто не зупиняється в розслідуваннях справ щодо Майдану, будуть призначені люди, керівником буде прокурор з тієї самої робочої групи, тому що йдеться не про одного Горбатюка, а про 43 людей, які працюють над розслідуванням цих злочинів", – зазначив заступник генпрокурора Віктор Чумак.

Сергій Горбатюк своє звільнення оскаржуватиме в суді. У Генпрокуратурі відповіли – до позову готові.

Сергій Барбу, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Викрадачці немовляти оголосили підозру: поліція показала відео з місця затримання
Наступний матеріал
У Запоріжжі на місцеву активістку напали з ножем – жінка в реанімації
Loading...

Справу Калєтніка ГПУ закрила на законних підставах – Сарган

В ОАСК заявили, що під час обшуку в суді вилучили справи про Горбатюка і Ситника

До ГПУ надійшли підозри на суддів Окружного адмінсуду Києва – Сарган

"Буде об'єктивне рішення": Луценко розповів, коли ухвалить рішення про підозри суддям Окружного адмінсуду Києва

Порошенко не прийшов на допит до Генпрокуратури

За злочини проти активістів Євромайдану до позбавлення волі засудили 9 осіб – Горбатюк