Сергій Горбатюк
Сергій Горбатюк 5 канал

Горбатюк: Розслідування усіх справ, які стосуються злочинів під час Революції Гідності, фактично зупинене

Читайте по-русски
Управління спеціальних розслідувань припиняє існування, розповів звільнений прокурор

Одинадцятьом співробітникам Управління спеціальних розслідувань ГПУ, які займалися розслідуванням справ Майдану, не знайшлося місця при новому генеральному прокурорі. Шістьох із них відсіяли під час тестування, ще п'ятьох звільнили, розповів колишній начальник УСР, а відучора звільнений із ГПУ Сергій Горбатюк на брифінгу в Києві, інформує "5 канал".

Він також сказав, що в Офісі генерального прокурора намагаються позбутися нелояльних працівників. 

"За результатами перших тестувань у нас шестеро слідчих не пройшли до наступного етапу. Наприклад, слідчий, який займався епізодом штурму Майдану і направив до суду обвинувальний акт проти колишнього голови СБУ; слідчий у справі про 20 лютого (розстрілі), яку завершили обвинувальним актом проти п'ятьох "беркутівців"; слідчий у справі про організовану злочинну організацію, узурпацію влади колишнім президентом", - розповів Горбатюк.

Він сумнівається, що слідчі з такими результатами повинні підтверджувати свою кваліфікацію.

"Ще чотирьох було звільнено минулої п'ятниці і мене вчора. Це чітка відповідь керівництва Генеральної прокуратури, які пріоритети в їхній роботі", – сказав він.

Горбатюк вважає, що керівництво Генпрокуратури "не бажає бачити в новоствореному департаменті процесуального керівництва тих, хто займався майданівськими справами".

За його словами, в результаті дій нового керівництва ГПУ робота за цими справами фактично зупинена.

Горбатюк розповів: "Крім формально створеного департаменту, не вживають практичних кроків щодо подальшого розслідування. Так, дійсно, є дата 20 листопада, коли повноваження слідчих прокуратури закінчуються. Відповідно, справи повинні передати в ДБР. На сьогодні не створені ні робочі групи з ДБР, не створено там підрозділу, генпрокурор або його заступники не прийняли цей процес, а, крім того, і законодавчих підстав для переведення немає".

Сергій Горбатюк сказав: "Усі рішення цієї кадрової комісії незаконні. Це виглядає певним таким зговором, щоб прибрати, на мою думку, тих, хто може критикувати незаконні дії керівництва генпрокуратури".

А вдова героя Небесної Сотні Наталя Бойків говорить: "Ми залишилися біля розбитого корита. Вимагаємо від генпрокурора зустрітися з нами і дати відповіді на наші запитання: хто буде передавати судові справи і кому вони передаватимуться? Рябошапка заявив, що він проведе аудит. Хто буде проводити аудит майданівських справ?".

Як повідомляв 5.UA, напередодні генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення керівника управління спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка. Підставою у відомстві назвали те, що він не подав заявку на переатестацію. Сам Горбатюк заявив, що оскаржуватиме таке рішення в суді. Сергій Горбатюк очолював управління спеціальних розслідувань ГПУ від грудня 2014 року. Зокрема, опікувався справами про злочини під час Революції Гідності. До цього 10 років працював слідчим ГПУ.

Попередній матеріал
У Києві учениця навмисно випала з вікна школи
Наступний матеріал
Цифрові посвідчення водія та віртуальні номерні знаки: брифінг МВС – завершено
Loading...