Теракт у Харкові, 2015 рік
Теракт у Харкові, 2015 рік 5 канал

Активісти протестують проти обміну в РФ підозрюваних у теракті біля Палацу спорту в Харкові – подробиці

Читайте по-русски
Тоді під час теракту загинули четверо людей

Не допустити обміну з Росією обвинувачених харківських терористів, які у лютому 15-го підірвали мирну патріотичну ходу. Із такою вимогою до президента України виступили представники двох десятків громадських організацій, активісти та волонтери. Про таке повідомляє "5 канал".

Йдеться про громадян України Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова. Автори звернення до Зеленського кажуть: інформація про те, що ці прізвища можуть потрапити до списків обміну, спочатку з'явилася у ЗМІ. А вже згодом це підтвердив і адвокат підозрюваних.

Активісти, серед яких і ветеран АТО, депутатка Яна Зінкевич, вважають: імовірна передача Росії незасуджених осіб суперечить принципу верховенства права та невідворотності покарання. За версією слідства, саме Дворніков, Тетюцький та Башликов заклали протипіхотну міну за маршрутом, яким рухалися учасники мирного мітингу. Загинули четверо людей. Серед них 15-річний харків'янин Данило Дідик, який йшов попереду колони.

Активіст, учасник гурту "ТНМК" Олександр "Фоззі" Сидоренко говорить: "Справу Дідіка не закрито, оскільки люди, які підривали цю мирну, наголошую, ходу, їх не засуджено, винних не названо".

Своєю чергою Яна Зінкевич, командувачка медичного батальйону "Госпітальєри", народна депутатка, каже: "Ми всі розуміємо, що таке штучне затягування справи – 4 роки. Воно відбувається не просто так. Всі прекрасно розуміють, що ці територисти, троє людей, були пов'язані з Росією, що вони виконували замовлення Росії, що вони проходили там тренування для того, як правильно закладати цю "монку". При тому вони розуміли всю серйозність злочину, який вони вчиняють".

Як повідомляв 5.UA, суд у справі про вибух біля Палацу Спорту в Харкові триває вже більш як 4 роки. 22 лютого 2015 року під час патріотичної ходи в Харкові пролунав вибух. Спрацювала радіокерована протипіхота міна. Внаслідок теракту загинули четверо людей, наймолодший – 15-річний школяр Данило Дідік. Ще дев'ятеро людей зазнали поранень. 

Попередній матеріал
Реформування органів прокуратури: брифінг Руслана Рябошапки – відео
Наступний матеріал
"Стояли в резерві": в суді допитали "ексберкутівця" у справі розстрілів на Майдані – відео