Справа про теракт у пабі 'Стіна' в Харкові
Справа про теракт у пабі 'Стіна' в Харкові 5 канал

Теракт у пабі "Стіна" в Харкові: прокуратура просить 12 років ув'язнення для обвинуваченої – подробиці

Читайте по-русски
Вибух стався ще 2014 року. Паб був місцем зустрічей волонтерів та активістів, де збирали допомогу військовим та переселенцям із зони АТО

12 років позбавлення волі з конфіскацією майна вимагає прокуратура для підозрюваної у вчиненні теракту у пабі "Стіна". Про таке повідомляє "5 канал".

Вибух у закладі стався 9 листопада 2014 року. Паб був місцем зустрічей волонтерів та активістів, тут збирали допомогу військовим та переселенцям із зони АТО.

Підривник залишив вибуховий пристрій поруч із барною стійкою. Внаслідок вибуху було поранено 13 осіб.

У вчиненні теракту обвинувачують Марину Ковтун, яка начебто активувала вибухівку. Крім цього, Ковтун інкримінують дії, спрямовані на зміну державних кордонів України, диверсії, керівництво терористичною групою, придбання та збереження зброї.

За показами свідків, обвинувачена навчалася диверсійної діяльності на території Російської Федерації. У тренувальному таборі Бєлгорода була відома під позивним Z. Згодом сформувала диверсійну групу в Харкові.

Своєї вини Ковтун не визнавала від початку судового процесу. Нині каже, що дії обвинувачення незаконні. Суд має винести вирок 7 жовтня.

Підозрювана Марина Ковтун стверджує: "У 2014 року мене викрали люди в чорних масках і з автоматами. До мене застосовували катування, погрожували, шантажували. Усі докази, зібрані під дією тортрур, мають бути знищені за законодавством України та європейського законодавства. Прошу винести мені виправдувальний вирок". 

Справа про теракт у пабі 'Стіна' в Харкові
Справа про теракт у пабі 'Стіна' в Харкові5 канал

Зі свого боку Віта Дубовик, прессекретар прокурора Харківської області, наголорсила: "Ми вважаємо, що зібрано достатньо доказів, що суду надані ці доказу, що вони досліджені судом і що на сьогодні вже можна виносити вирок. Сьогодні у дебатах процесуальний керівник вимагав від суду покарання у вигляді 12 років позбавлення, це за статтею №258, яка їй інкримінується, максимальне покарання". 

Як повідомляв 5.UA, вибух у пабу "Стіна" стався у листопаді минулого року. СБУ затримала 12 осіб, причетних до злочину. У лютому 2015 року терористів, які здійснили теракт у харківському пабі "Стіна", звільнили в рамках обміну полоненими.

Попередній матеріал
Помпео пообіцяв, що США допомагатимуть Україні боротися з корупцією
Наступний матеріал
"Закон має бути вище сили": Туск в ООН закликав світову спільноту допомагати слабшим країнам, яких атакують сильніші