Протест під стінами Апеляційного суду в Харкові
Протест під стінами Апеляційного суду в Харкові 5 канал

Теракт біля Палацу спорту: суд Харкова залишив обвинувачених під вартою

Читайте по-русски
Внаслідок вибуху в 2015 році загинули четверо людей, наймолодший – 15-річний Данило Дідік

Близько сотні людей влаштували пікет під стінами Апеляційного суду в Харкові. Учасники акції вимагали залишити під вартою обвинувачених у теракті біля Палацу спорту, який стався у лютому 2015 року.

Із собою мітингарі принесли плакати "Вбивці мають сидіти" і "Скільки коштує життя?", а на асфальті перед будівлею суду з'явився напис "Росія = окупант".

Тим часом суді розглянули скаргу адвокатів обвинувачуваних. Захист вимагав зміни запобіжного заходу та звільнення обвинувачених з-під варти. Представники прокуратури та адвокати потерпілих у теракті зазначили, що не бачать підстав для задоволення скарги захисту. За рішенням суду обвинувачені й надалі перебуватимуть під вартою.

"Терористи повинні розуміти, що закон один для всіх. Це неприпустимо, коли вбивають людей за вказівками іншої країни – і за це нічого не буде. Тому обов'язково, вони повинні сидіти. Інтерес до цієї справи почав згасати. А зараз таке відчуття, з приходом нової влади, що реванш починає повертатися. А в цьому аспекті це дуже важливо", – зазначила учасниця пікету Інесса Ілюніна.

"Ми повинні були перейти до допиту підозрюваних, але вони таким чином затягують цей момент своїми клопотаннями, апеляціями і так далі. Якби підсудні були невинні і хотіли розгляду справи... то ми б могли закінчити розгляд ще в наприкінці 2015 року", – розповів батько загиблого в теракті Андрій Дідік.

Суд у справі про вибух біля Палацу Спорту в Харкові триває вже більш як 4 роки. 22 лютого 2015 року під час патріотичної ходи в Харкові пролунав вибух. Спрацювала радіокерована протипіхота міна. Внаслідок теракту загинули четверо людей, наймолодший – 15-річний школяр Данило Дідік. Ще дев'ятеро людей зазнали поранень. На лаві підсудних троє харків'ян: Володимир Дворніков, Віктор Тетюцький і Сергій Башликов.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": у студії Веселова, Фріз, Купрієнко та Палій
Наступний матеріал
"Відкрийте і почитайте дефініції": волонтер закликав Зеленського дослухатися Варфоломія і не ігнорувати законів
Loading...