Дональд Туск
Дональд Туск 5 канал

"Закон має бути вище сили": Туск в ООН закликав світову спільноту допомагати слабшим країнам, яких атакують сильніші

Читайте по-русски
Закон має бути вищим за силу, а лідерам слід захищати права громадян, наголосив політик

Допомагати слабшим країнам, яких атакують сильніші, закликав світову спільноту президент Європейської ради Дональд Туск. Як приклад навів ситуацію з агресією Росії проти України. Про таке повідомляє "5 канал".

Під час виступу на 74-й Генасамблеї ООН він наголосив, що закон має бути вищим за силу, а лідерам слід захищати права громадян, припинити маніпулювати й поширювати фейкові новини. Також закликав захищати свободу слова, відмовитися від національного егоїзму та припинити загравати з диктатурою і авторитаризмом. Серед інших тем глава Європейської ради порушив питання клімату й закликав захищати довкілля конкретними кроками, поки є ще час щось змінити. 

Туск сказав: "Для того, щоб захистити верховенство права, вам насправді потрібно погодитися з тим, що закон має бути вище сили. Якщо ви хочете слідувати цьому принципу та зберігати міжнародну солідарність, ви завжди маєте допомагати слабшим, якщо їх атакують сильніші та бездумні, як це трапилося у випадку з Україною, наприклад. Якщо сильні світу цього не зрозуміють цієї істини, вони залишаться в історії як фейкові лідери".

У ролі президента Європейської Ради Дональд Туск виступав на трибуні ООН востаннє.

Як повідомляв 5.UA, президент України Володимир Зеленський 23-26 вересня перебуває з робочим візитом у США, де бере участь у 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. 25 вересня він також провів перемовини з президентом США Дональдом Трампом. 

Попередній матеріал
Теракт у пабі "Стіна" в Харкові: прокуратура просить 12 років ув'язнення для обвинуваченої – подробиці
Наступний матеріал
"Надія на зміни та страх": як мешканці Золотого ставляться до відведення українських військ – думки
Loading...