Сміттєзвалище
Сміттєзвалище 5 канал

9-річний хлопчик загинув на сміттєзвалищі в Миколаєві: хто винен у смерті дитини – сюжет

Читайте по-русски
За інформацією керівництва полігону – трагедія сталася 1 травня, у вихідний день, коли на звалищі чергував один охоронець

Дев’ятирічний хлопчик загинув на сміттєзвалищі в Миколаєві. Він разом із матір’ю та двома братами мешкав у ромському таборі поблизу полігону твердих побутових відходів. Роми обрали для проживання це місце, адже на звалищі – шукали та сортували вторсировину.

На відеокамери роми реагують агресивно. Поза камерами теж спілкуються неохоче. Але вдалося з'ясувати, що вони там збирають та сортують вторсировину, начебто за усною домовленістю з керівництвом полігону. Стверджують, що діти разом з ними не працюють.

"Діти пішли гратися. То раптово, секундне діло. Діти гралися. Чи дитина пішла в туалет, чи що. Прилітаємо, –ми з чоловіком обідали, – все", – кажуть у таборі.

За інформацією керівництва полігону – трагедія сталася 1 травня, у вихідний день, коли на звалищі чергував один охоронець. Він бачив, як кілька ромів працюють на звалищі – раптом стався зсув – дитину завалило купою сміття. Хлопчика відкопали та повезли до лікарні.

"Не знали, скільки часу пройшло з моменту зупинки серцевої діяльності, наш персонал надавав медичну допомогу в повному обсязі. Легенево-серцеву реанімацію. На жаль, врятувати дитину не вдалося. Констатована смерть", – розповіла заступник Миколаївської Центральної районної лікарні головного лікаря Марина Артемова.

Представники комунального підприємства, на балансі якого перебуває сміттєзвалище,
заперечують, що роми працюють за їхньою згодою. Запевняють – на полігон ті пробираються потайки. Паркан, який побудували навколо сміттєзвалища кілька років тому, людей не зупиняє.

"Дірки в паркані, природно, проламали вони. Ми постійно з ними сваримося, боремося. Щитами ці дірки закриваємо, але це ж неможливо. Тільки наші люди відходять на 10 метрів, відразу це розбирається, знімається. Всі таблички, щити знімаються. І вони далі займаються тим, чим займаються", – пояснив головний інженер КП "Миколаївкомунтранс"

Через смерть дитини правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Проте виселити звідти табір вони не можуть.

"У повноваження поліції не входить виселення цих осіб. Ці особи є громадянами України. Підстав поліції виселяти їх звідти немає", – відповідають у поліції.

У службі у справах дітей запевняють – намагаються переселити дітей з небезпечного місця вже три роки, але не можуть цього зробити через погрози батьків.

"Це неналежні умови утримання дітей, які ведуть до загрози їх життю та здоров'ю. Тільки за допомогою поліції ми можемо увійти в це середовище. Агресивне, я повторюю. І тільки таким чином ми можемо вилучити цих дітей", – переконують у соцслужбі.

Більшість мешканців ромського табору зареєстрована у різних регіонах України. Їздять на миколаївське сміттєзвалище працювати разом з дітьми. Рішення про позбавлення їх батьківських прав можуть ухвалювати лише за місцем реєстрації.

Сніжана Юр'єва, Миколаїв, "5 канал"

Попередній матеріал
Не дайте шахраям жодного шансу: у "Приватбанку" попередили про шахрайські розіграші від його імені
Наступний матеріал
Десантники, льотчики, нацгвардійці та СБУ провели спільні тактичні навчання на Донбасі: як це було
Loading...

Впав у баняк з окропом: 2-річний малюк дістав опіки 70% тіла – потребує вашої допомоги

Сезон розпочався: на Буковині карпатська гадюка вкусила 9-річного хлопчика

Право на зручну гойдалку: в Кропивницькому відкрили перший інклюзивний дитмайданчик

Писанки та обереги для бійців передової: у Києві запрацювала "Майстерня добра"

На Одещині від удару струмом на даху потяга помер 13-річний хлопчик

На Одещині у школі розпорошили перцевий газ: постраждали 36 учнів