На Буковині карпатська гадюка укусила 9-річного хлопчика
На Буковині карпатська гадюка укусила 9-річного хлопчика 5 канал

Сезон розпочався: на Буковині карпатська гадюка вкусила 9-річного хлопчика

Читайте по-русски
Медики заспокоюють – усі лікарні Чернівецької області протизміїною сироваткою забезпечені

На Буковині змія вжалила 9-річного хлопчика. В лікарні дитину рятували протизміїною сироваткою. Нині хлопчик у стані середньої тяжкості, але під наглядом медиків йому доведеться провести щонайменше тиждень.

9-річний Мелетій Кусік – під крапельницями в реанімації. Коли хлопчик повертався зі школи додому, його вкусила карпатська сіра гадюка. Попри різкий біль, він добіг до сусідів, а ті доправили до лікарні.

Розказує: "Я йшов із школи додому, і мене вкусила змія. Така сіра, з трикутниками чорними. Коли мене вкусила змія, то пекло дуже, болів живіт і нога".

Медики обстежили дитину, зробили всі необхідні проби та ввели Мелетію протизміїну сироватку. Після – хлопчика доправили із сільської лікарні до реанімації обласного центру.

"Укуси карпатської гадюки не є смертельними. Все залежить від дози, віку і стану самої серцево-судинної системи. В цього хлопчика не було ознак системної дії цієї отрути, а була тільки більше місцева реакція – почервоніння, місцевий рубіоз і набряк місцевих тканин. Після всіх проб у центральній районній лікарні йому ввели анатоксин. І він, можливо, сповільнив дію цієї отрути, яка потрапила в кров від укусу гадюки", – розповідає завідувач відділення КМУ "Міська дитяча лікарня" Степан Басістий.

Медики застерігають – сезон нападу змій тільки розпочався. Проте запевняють, що всі лікарні Чернівецької області протизміїною сироваткою забезпечені.

"Протизміїна сироватка і в нас є, і в багатьох ендемічних районах – Сторожинецькому, Путильському, Вижницькому – в усіх районних лікарнях ці антитоксини є", – заспокоює лікар.

Загрози життю хлопчика немає, – запевняють медики. Проте в лікарні він проведе ще не менш як тиждень.

Ольга Камська, Максим Козменко, Чернівці

Попередній матеріал
Державний статус української мови: Опоблок зареєстрував у Раді 2 документи проти закону
Наступний матеріал
Погода обіцяє українцям грози та потепління – подробиці
Loading...