Близько 20% передчасно народжених дітей стають інвалідами, але це не та інвалідність, яка була раніше. Про це в ефірі "5 каналу" заявила заступник директора Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАН України Тетяна Знаменська.
"Виживання діток у перинатальних центрах досягає 85%, і дуже радісно нам, що ці показники з кожним роком покращуються", – зазначила вона.
З її слів, батьки можуть отримати будь-яку консультацію, тому що на базах обласних дитячих лікарень чи перинатальних центрів працюють спеціалісти, які супроводжують дітей до 3, 4, 5 років і надають необхідну допомогу.
"Всі дії лікарів, які працюють у перинатальних центрах, спрямовані на те, щоб зберегти якість життя цих дітей. Звичайно, є відхилення від стану здоров'я, але це не означає, що необхідно опускати руки. Тому зараз усі наші дії, усі свої вміння направляємо на те, щоб навчити працювати батьків зі своїми дітьми ... Якщо ми говоримо про інвалідність, на жаль, близько 20% таких дітей стають інвалідами, але це не та інвалідність, яка була раніше", – додала Знаменська.
Як повідомляв 5.ua, станом на кінець жовтня лише 39,5% новонароджених у першій половині 2016 року отримали щеплення від поліомієліту.