5.ua

В Україні 70 тисяч невиліковно хворих дітей потребують постійного знеболення, але дитячих форм морфіну в країні немає

В Україні відсутні пігулки, пластирі чи сиропи, які полегшують біль

Життя без болю. Закупити дитячі форми морфіну вимагають від держави батьки невиліковних дітей. В Україні відсутні пігулки, пластирі чи то сиропи, які полегшують біль. Хворим доводиться колоти морфін. Оскільки це наркотичний препарат, він підлягає суворій звітності. До того ж, вираховувати дозу ін'єкції можуть лише медики. Відтак недужий має весь час перебувати в лікарні, або ж по кілька разів на день викликати швидку.

Трирічний Артемко не ходить, не сидить і навіть не вміє сам їсти. У хлопчика дитячий церебральний параліч. Мамі Наталії Костенко попри вагітність доводиться сина весь час носити на руках. Жінка радіє, після курсу лікування він навчився вставати.

За десять днів перебування у медзакладі надивилася на різних дітей, навіть зі смертельними діагнозами, каже Наталія. В Інституті педіатрії, акушерства та гінекології від літа приймають паліативних хворих. Оскільки вилікувати їх неможливо, таким пацієнтам необхідні лише догляд та знеболення.

Це пігулки, сиропи та пластирі. В Україні вони не зареєстровані. Ганна Первова бачила, як її чотирнадцятирічний син страждав від болю в останні місяці життя. У Володимира була пухлина мозку. Колоти знеболення швидка не завжди приїздила вчасно, пригадує Ганна.

За даними ЮНІСЕФ, в Україні близько 70 тисяч дітей потребують паліативного догляду. У Мінохорони здоров'я порахували лише потреби онкохворих. І в межах Національної програми "Онкологія" вже наступного року для них держава закупить першу партію дитячої форми морфіну.

Уляна Супрун пообіцяла, що МОЗ невдовзі порахує, скільки дітей в Україні потребують знеболювального. І потому обсяг закупівель  держава збільшить у рази.

Людмила Голоднік та Олександр Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Британці передумали виходити із ЄС – опитування
Наступний матеріал
Шкіряк: По плану Суркова "Шатун" вдарили на випередження, але розслаблятися не можна – "За Чай.com"

У Києві розробляють держпрограму із паліативної допомоги

У Києві благодійним аукціоном відзначили День паліативної допомоги

Журналісти задля порятунку дітей з вадами серця заспівають у Театрі оперети

"Стоп поліо": Як у Києві волонтери закликали українців вакцинувати дітей від поліомієліту