У Києві благодійним аукціоном відзначили День паліативної допомоги

  Благодійним аукціоном відзначили День паліативної допомоги - опіки в останні дні життя у столиці. Збирали кошти для трьох хоспісів України.

  Без надії на життя. Ось так доживають останні дні невиліковні хворі в хоспісах. Нині у Києві - лише три таких заклади. У них - понад сотня приречених. 

  Володимир Загородній, представник Ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги: "Хоспісна допомога включає в собі тільки відділення. А це і мобільні бригади, які можуть надавати допомогу і на дому безпосередньо і повірте мені велике значення має і психологічна допомога".

  Найбільше дошкуляє брак фінансування. Сьогодні з місцевої скарбниці для пацієнтів виділяють лише близько 15 гривень на медикаменти та 16 на харчування на добу. Проте цього замало.

  По допомогу звернулися до публічних і заможних. Для них влаштували благодійний аукціон. Придбати запропонували сім картин художників з Одеси, Львова та Києва. Стартова ціна - 30 тисяч гривень.

  Василь Князевич, голова правління громадської організації з надання хоспісної допомоги: "Памперси закупити, білизну, щоб люди не лежали в тих умовах в тих умовах знаходилися, які є. друге, ми вже з Міністурством охорони здоров’я дуже швидко створили робочу групу і зараз вирішуємо питання обезболення".

  Завітав на торги і перший президент України. Проте прийшов не по картини.  

  Леонід Кравчук, Президент України (1991-1994 рр.): "Потрібно, щоб держава заявила, що ця справа є великою. що вона є питанням гуманітарним, є політичним, є правовим, питанням конституційним".

  А доки політики картини обирають - зірки зазирають у майбутнє. Ось такими сімох успішних українців художники побачили через тридцять років.

  Із семи картин організатори продали лише три. За них вторгували 150т тисяч гривень. Хто придбав полотна - не сказали. Такий аукціон у Києві вібувся уперше. Утім у планах - зробити його щорічним. 

  Наталя Гончарова, Іван Головач, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Зухвале захоплення парковок у Києві [відео]
  Наступний матеріал
  Крим: забудовник залишив без житла 3 родини [відео]
  Теги: