У Києві розробляють держпрограму із паліативної допомоги

  Допомога смертельно хворим - у столиці взялися за розробку Державної програми "Надання паліативної допомоги в Україні". Уже восени законопроект планують подати на розгляд до Верховної Ради. Завдяки цьому активісти хочуть поліпшити якість життя невиліковно хворих людей. Таких в країні щодня помирає більше двох з половиною сотень.

  Пані Галина перебуває у відділені паліативної допомоги уже більше двох місяців. Сюди потрапила після перенесеного інсульту.

  Галина Кукайло, пацієнтка хоспісу: "В мене син тут трошки має вніманія другіх. І он решил, что здесь как раз мойо мєсто".

  Жінка розповідає - тут невиліковно хворі можуть отримати не лише медичну допомогу. У хоспісі доглядають за людьми, які залишились сам на сам із недугою.

  Галина Кукайло, пацієнтка хоспісу: "Хто ж за ними буде доглядати? Канєшно, потрібні. Без цих вніманій людей не буде цих і закладів, не буде життя. А для них - особєнно".

  Нині в столиці працює тільки три заклади паліативної допомоги. Розраховані вони на 70 людей. Має їх бути втричі більше, запевняють спеціалісти. Адже в існуючих хоспісах часто бувають черги. Іноді пацієнтів доводиться селити в коридорах.

  Яніна Коваленко, завідуюча відділенням паліативної допомоги "Хоспіс" Київської міської клінічної лікарні: "Ми - як піонери, да. Ми працюємо, закладаємо якусь базу, тобто створюємо щось, диктуємо якісь правила. Якщо це спочатку, це вперше, то, звичайно, це важко".

  Отримати допомогу невиліковно хворі пацієнти можуть не всюди. В більшості областей України хоспісів немає.

  Василь Князевич, голова Всеукраїнської громанської організації «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги»: "Чи є в нас ця філософія? На превеликий жаль, ще немає, не впроваджена вона в Україні, як система. Люди не знають, що можна мати таку допомогу і можна її отримувати".

  Представники громадської організації, спрямованої на розвиток хоспісної допомоги, нині розробляють власний законопроект. Завдяки йому активісти хочуть збільшити кількість хоспісів у країні, спростити доступ до наркотичних знеболюючих для хворих та організувати волонтерську допомогу. Уже восени цей законопроект розробники планують подати на розгляд до Верховної Ради.

  Василь Князевич, голова Всеукраїнської громадської організації «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги»: "Найбільша стабільність і найбільше, по моєму, досягнення, коли будуть гарантовані деякі речі. Гарантована старість, гарантована допомога, коли ти немічний. І навіть найбільше - це поняття гідно піти з цього світу".

  Щоправда, ініціатори законопроекту визнають - для втілення його в життя потрібен не один рік. У кращому випадку, кажуть, програма паліативної допомоги в повному обсязі запрацює через 15 років.

  Ольга Сас-Тарасова, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Бригинець пропонує створити новий район столиці - Старокиївський
  Наступний матеріал
  Обласна газета "Час Київщини" отримала нове приміщення
  Теги: