ЗНО
ЗНО 5 канал

450 вундеркіндів-випускників: як пройшло ЗНО-2020 та яких новацій вступної кампанії очікувати

Читайте по-русски
Щоби полегшити життя вступникам, цьогоріч знизили пороговий бал залежно від предмета

Майже 450 вундеркіндів-випускників на всю країну. Освітяни підсумували результати цьогорічного тестування. ЗНО в умовах карантину склали 900 тисяч випускників і тепер попереду у більшості з них – вступна кампанія. Вона стартує з 1 серпня. Тобто за кілька днів уже можна буде реєструватися в електронних кабінетах і подавати заяви у виші. Тож яким цьогоріч буде вступ і тести з яких предметів випускники склали найкраще – розкаже кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич.

Марія планує стати психологинею. Готує документи до вступу. Своїм результатом ЗНО задоволена та каже, могло би бути і краще, якби відбулося пробне тестування і вступники знали, чого очікувати від основної сесії.

"Величезний мінус, що це все дуже розтягнулося, тобто в нас, абітурієнтів, немає літа. Бо пів літа ми готувалися і складали ЗНО, а пів літа ми чекали результатів і готуємося до вступної кампанії", – говорить Марія Ребрик, вступниця.

Поки абітурієнти готуються, в профільному міністерстві підбивають підсумки цьогорічного ЗНО.

Чверть зареєстрованих до тестів не допустили. В них взяли участь понад 900 тисяч випускників. Найпопулярнішими предметами стали українська мова і література, історія та математика. А ще – географія, англійська і біологія. Найменш популярні – фізика і хімія.

"На хімію потрапляє традиційна кількість заяв, але в рік актуальності природничо-математичних дисциплін це викликає занепокоєння", – каже Сергій Шкарлет, в.о. міністра освіти і науки України.

Щоби полегшити життя вступникам, цьогоріч знизили пороговий бал залежно від предмета. Його потрібно було набрати для участі у вступній кампанії. Необхідний мінімум здолали 91% вступників.

"Торік, з огляду на порогові бали 2019-го року, кількість таких учасників ЗНО була 85,%. Тобто ми маємо приріст, фактично, якщо можна так сказати, у 6% тих абітурієнтів, які цього року отримали право подавати свої документи до омріяних університетів", – розповідає Валерій Бойко, в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Що ж до вундеркіндів, то цього року 200-бальників хоча б за одним предметом було 447. Єдиний предмет, з яким ніхто не впорався на відмінно – іспанська. Найбільш ідеально складені тести з математики й англійської. Українська на 5-му місці. А от тих, хто склав усі предмети на 200, не було. Та в МОН усе ж відзначають вступника із маленького села на Івано-Франківщині.

"Українська мова – 200, математика – 200, англійська – 199, фізика – 196. Це абсолютний унікум", – вважає Сергій Шкарлет, в.о. міністра освіти і науки України.

Тепер на черзі вступна кампанія. Вона стартує 1 серпня. Від цього дня вже можна буде реєструватися в електронних кабінетах. Подати можна буде до 5 заяв на бюджет і необмежену кількість на контрактну форму.

"Залогінюєтеся в свій кабінет. Там уже підтягнуті ваші результати ЗНО. Ви обираєте у випадаючому списку освітню програму, куди хочете подаватися, присвоюєте цій заяві певний пріоритет від 1 до 5, бо якась програма для вас більш бажана, якась менш, і чекаєте, допоки буде результат загального конкурсу", – розповідає Єгор Стадний, ексзаступник міністра освіти та науки України.

Серед новацій: подавати електронні заяви для вступу зможуть вступники пільгових категорій, які мають бодай один сертифікат про складання ЗНО в період з 2017 року й дотепер.

"Друга новація: хочемо нагадати тим випускникам, які мають складати вступні іспити замість ЗНО, а також тим, хто вступає на спеціальності з творчим конкурсом: для того, щоб брати участь у конкурсі на бюджетні місця, вам потрібно вже зараз зареєструватися в закладі вищої освіти для складання вступних іспитів та творчих конкурсів. Скласти їх необхідно у період з 1 по 12 серпня", – каже Андрій Вітренко, заступник міністра освіти і науки України.

Окрім того, серед новацій – створення додаткових 8 тисяч бюджетних місць для вступників із тимчасово окупованих територій. Водночас у МОН зазначають, держзамовлення зросло загалом у всіх категоріях.

Та чи зможуть з 1 вересня вступники і школярі піти до навчальних закладів? У МОН відповідають: так, але лише до тих, які будуть у зеленій, жовтій і помаранчевій зонах. Ті, які будуть у червоній, відновити докарантинний режим навчання не зможуть.

Ірина Саєвич, Олексій Сопільняк, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Затримання "вагнерівців" у Білорусі – Кривонос прокоментував можливість екстрадиції бойовиків так званої "ДНР"
Наступний матеріал
Випускник-рекордсмен склав ЗНО на 795 балів із 800 можливих: як йому це вдалося – включення
Loading...

Приріст вражаючий: скільки учасників ЗНО цьогоріч отримали 200 балів

Мотивація гривнею: в Мукачевому учні, які успішно склали ЗНО, отримають до 100 тис. грн

Стали відомі порогові бали для ЗНО з хімії та географії

Уляна Супрун із Кривого Рогу склала ЗНО з математики на 200 балів

У МОН розповіли про умови та терміни вступу до ВНЗ

"Те, що воно важке – не зупиняє": чернівецькі школярі склали ЗНО з фізики і математики на 200 балів