Школярі на ЗНО
Школярі на ЗНО 5 канал

Результати ЗНО-2020 і вступна кампанія: які новації чекають на абітурієнтів – включення

Читайте по-русски
91% учасників подолали поріг "склав/не склав"

Попри пандемію Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні відбулося й на черзі вступна кампанія. Вона стартує вже 1 серпня. Цього дня вступники зможуть зареєструвати свої електронні кабінети й почати подавати заяви у навчальні заклади. Тож, як вступники склали тестування і чи багато цьогоріч вундеркіндів, дізнавалося кореспондентка "5 каналу" Ірини Саєвич.

У ЗНО взяло участь понад 900 тис. учасників. Ті, хто не пройшов – не мали необхідних документів, порушували процедуру або мали ознаки гострого респіраторного захворювання. Останніх було 127 осіб.

Серед найпопулярніших предметів, які складали цьогоріч випускники – українська мова і література, математика, історія, географія та біологія. Найменше обирали фізику та хімію.
91% учасників подолав поріг "склав/не склав".

447 учасників проведеного у 2020 році Зовнішнього незалежного оцінювання отримали 200 балів.
З математики 200 балів отримали 142 абітурієнти, з хімії – 49, з англійської мови – 84, з біології – 44, з української мови та літератури – вісім, з історії України – 49, з фізики – 64, з німецької мови – три, з географії – три та з французької мови – один.

Зазначається, що у 2020 році немає жодного учасника, який склав би ЗНО з трьох предметів на 200 балів. Водночас один з учнів в Івано-Франківській області склав ЗНО з української мови та літератури й математики на 200 балів, з англійської мови – на 199 балів і з фізики – на 196 балів.

Вступна кампанія стартує в Україні з 1 серпня. Вступники можуть зареєструвати до 5 заяв на бюджет та необмежену кількість заяв на контракт. Зробити це необхідно з 13 по 22 серпня. А от для абітурієнтів з тимчасово окупованих виділили додатково 8000 бюджетних місць. Загалом кількість державного замовлення зросла у всіх категоріях.

Абітурієнти пільгових категорій зможуть подавати електронні заяви на вступ до вищих навчальних закладів. Про це заявили у Міністерстві освіти і науки. Утім, для цього їм потрібно мати сертифікат Зовнішнього незалежного оцінювання з 2017 року. Зареєструватися мають і ті вступники, які будуть складати вступні іспити замість ЗНО. Це стосується і тих абітурієнтів, які планують складати творчі випробування.

"Для цього їм потрібно звернутися до одного із закладів вищої освіти або фахової передвищої освіти із пільговими документами. Для внесення їх в окремий реєстр осіб із спеціальними умовами вступу. Хочемо нагадати тим вступникам, які мають складати вступні іспити замість ЗНО, а також тим, хто вступає на спеціальності з творчим конкурсом: для того, щоб брати участь у конкурсі на бюджетні місця, вам потрібно вже зараз зареєструватися у закладі вищої освіти для складання вступних іспитів та творчих конкурсів. Скласти вступні іспити та творчі конкурси необхідно у період з 1 по 12 серпня", – наголосив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.

Нагадаємо, за успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання учні в закарпатському Мукачеві отримають нагороду від 20 тисяч гривень. Про це повідомлялося на офіційній сторінці Мукачівської міськради.

Попередній матеріал
Під Полтавою розстріляли Mercedes-Benz – всередині авто виявили тіло
Наступний матеріал
Підступна "тиша": біля Новолуганського окупанти вгатили з гранатомета
Loading...

Випускників остаточно звільнили від ДПА, а ЗНО – таки відбудеться за планом

Скасування ЗНО неприпустиме – у МОН розповіли про ризики

Підсумки вступної кампанії 2019 року: пресконференція МОН