Студенти, абітурієнти
Студенти, абітурієнти Depositphotos

Випускників остаточно звільнили від ДПА, а ЗНО – таки відбудеться за планом

Читайте по-русски
На основну сесію ЗНО чекають майже 400 тис. абітурієнтів, повідомили в Міносвіти

Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій дозволила провести в Україні ЗНО від 25 червня до 17 липня. Про ухвалене рішення повідомила в.о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

У Міносвіти наголосили, що зовнішнє незалежне тестування проводитимуть відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря.

До тестування пускатимуть учасників згідно з рекомендаціями головного санлікаря, а саме:

  • температура тіла не вище 37,2 °С, відсутність ознак респіраторних захворювань, наявність маски або респіратора;
  • у місцях проведення тестування має бути забезпечена відстань між учасниками не менше 1,2 м, наявність антисептиків, дезінфекція приміщень, організована утилізація використаних масок;
  • вжиття заходів з уникнення скупчень людей (більше часу для входу, проміжки часу для входу різних учасників, організація черг із дистанцією);
  • присутність медиків та поліцейських;
  • будуть залучені інструктори не з груп ризику.

Мандзій повідомила, що в основній сесії ЗНО візьмуть участь 379 493 абітурієнти. Під час тестування й іспитів залучать 242 650 працівників та 11 630 медиків.

Водночас сьогодні ж президент Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким державну підсумкову атестацію 11-класники цього року не складатимуть.

Від здачі ДПА випускників шкіл звільнили через пандемію коронавірусу. Тож учні, які не планують вступати до вишів, свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти можуть отримати без зовнішнього незалежного оцінювання. При цьому, вони можуть пройти ДПА за власним бажанням, зокрема, у формі ЗНО. Це досі є обов'язковою умовою для вступу до вищих навчальних закладів.

Читайте також: Як пройде ЗНО в умовах карантину – пояснення Міносвіти

Попередній матеріал
Вибух на Позняках: у яких умовах живуть евакуйовані мешканці
Наступний матеріал
На Прикарпатті автомобіль злетів у річку: людей, які були в ньому, досі шукають
Loading...