Віктор Лукашенко
Віктор Лукашенко euroradio.fm

Міжнародний олімпійський комітет відмовився визнавати сина Лукашенка главою НОК Білорусі

  Читайте по-русски
  Нагадаємо, раніше Лукашенко надав своєму синові звання генерал-майора

  Міжнародний олімпійський комітет не визнав Віктора Лукашенка, сина Олександра Лукашенка, новим президентом Національного олімпійського комітету Білорусі. Про це пише TUT.BY.

  Також МОК не визнав членом виконкому Дмитра Баскова. Міжнародний олімпійський комітет підтвердив, що санкції проти них залишаються дійсними. Таким чином, вони не зможуть відвідувати Олімпійські ігри та інші заходи МОК. Організація не буде вести з ними переговори, підтримуючи контакт виключно з генеральним секретарем НОК Поліною Головіною.

  У МОК залишилися вкрай розчаровані низкою фактів. Крім обрання 26 лютого Віктора Лукашенка і Дмитра Баскова, це перебування у списку кандидатів Олександра Лукашенка. Усі троє на момент виборів були під санкціями МОК. МОК підтвердив, що всі санкції до НОК Білорусі залишаються в силі. Це означає, що Національний олімпійський комітет не зможе отримувати фінансові виплати, за винятком коштів, призначених спортсменам.

  Також МОК не буде запрошувати на Олімпіаду високопоставлених держслужбовців Білорусі. Усім федераціям наказано забезпечити рівне ставлення до всіх спортсменів, виключивши будь-яку дискримінацію за політичними поглядами.

  Нагадаємо, 26 лютого 2021 року син самопроголошеного президента Білорусі Віктор Лукашенко був обраний главою НОК замість свого батька Олександра Лукашенка, який очолював олімпійський комітет з 1997 року. Ще в грудні 2020 року виконком МОК ухвалив, що "нинішнє керівництво НОК належним чином не захистило білоруських спортсменів від політичної дискримінації", що суперечить Олімпійській хартії, і ввів санкції відносно НОК Білорусі. Санкції включали заборону Олександру Лукашенку, його старшому синові Віктору, першому віцепрезиденту НОК, а також іншим членам виконкому НОК відвідувати Токіо-2020 і припинення будь-якої фінансової підтримки цієї організації.

  Як повідомляв 5.UA, 2 березня 2021 року самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко надав своєму старшому синові Віктору Лукашенко військове звання генерал-майора запасу.

  Попередній матеріал
  Потерпілим у ДТП у Польщі українцям, яких відмовлялися лікувати через відсутність страхування, почали надавати допомогу
  Наступний матеріал
  США та ЄС об'єднають зусилля для захисту клімату
  Loading...

  Україна має обмежити постачання палива і добрив із Білорусі, аби не фінансувати режим Лукашенка – економіст

  Нардеп від "Слуги народу" Шевченко відвідав Всебілоруські збори, організовані Лукашенком

  Лукашенко назвав умови, за яких він відійде від влади

  Влада Білорусі хоче заборонити біло-червоно-білий стяг – один з символів протестів

  Нестабільна ситуація у країні: Білорусь втратила право на проведення ще одного чемпіонату світу

  У Мінську чоловік вчинив самопідпал на площі Незалежності