Басейн "ЦСК ЗСУ"
Басейн "ЦСК ЗСУ" 5 канал

"Завжди про це мріяв": п'ятиразовий чемпіон безкоштовно навчає плаванню людей з вадами зору

Олексій Федина не ставить за мету навчити підопічних швидко плавати, – просто прагне допомогти їм вести повноцінне життя і займатися спортом

У столиці громадське об'єднання започаткувало безкоштовні тренування з плавання для людей із вадами зору. Тренер – п'ятиразовий чемпіон Паралімпійських ігор Олексій Федина. Влітку 2016 року в Ріо-де-Жанейро він став кращим у плаванні на 100 метрів брасом. Професійний спортсмен залюбки навчає новачків. Бо сам добре пам'ятає, як непросто людині з інвалідністю вести повноцінне життя. Репортаж кореспондента "5 каналу"Дар'ї Феденко.

Компанія поспішає на тренування. Швидко прямують вулицею, жваво спілкуються, Те, що вони погано бачать, видають хіба що тростинки в руках. Вибоїни, кіоски на тротуарі, світлофор, який не має спеціального звукового сигналу – шлях до басейну непростий. Хоча до непристосованості міста вони вже звикли.

Щосуботи люди з вадами зору відвідують безкоштовні тренування в басейні. Навчає їх справжній чемпіон. "Я завжди мріяв працювати тренером, допомагати людям вчитися плавати", – пояснює Олексій Федина. В нього п'ять золотих медалей. Останню він виборов на Паралімпіаді у вересні 2016 року. Плавання на 100 метрів брасом, його результат – хвилина і чотири секунди.

Олексій каже, що не ставить за мету навчити своїх підопічних швидко плавати, просто прагне допомогти їм вести повноцінне життя і займатися спортом: "Тут приходять люди з різними цілями. Дуже багато просто хочуть навчитися швидше плавати. Швидше, краще. Вони засмучуються навіть на тренуванні через якусь дрібницю".

Під час тренувань Олексій уважно стежить за підопічними: дотиками рук та тростинки позначає, коли варто розвернутися в кінці доріжки. Дає поради як дихати. До тренерства Олексія підбурив Василь Закревський. Досвідчений спортсмен, він займається тріатлоном, заснував ГО "Організація незрячих людей, активних і незалежних" і об'єднує знайомих із вадами зору для занять йогою, спортивною ходьбою, бігом, а тепер і плаванням. Спонсором проекту виступила українка, яка нині живе у Фінляндії.

Коли проект тільки починався, організаторам було важко знайти басейн. Відмовляли, бо сусідство з людьми з інвалідністю могло не сподобатися іншим відвідувачам. "Хтось не хоче брати на себе відповідальність занадто велику, бо люди погано бачать і можуть травмуватися", – відмічає Федина.

Назустріч пішов басейн ЦСК Збройних сил України, і тепер до липня група активних молодих людей тут – бажані гості. А далі – сподіваються, що ідеєю зацікавляться й інші установи та спонсори. 

Даря Феденко та Владислав Каретник, "5 канал"

Попередній матеріал
Євробачення в Києві пройшло бездоганно – керівник конкурсу
Наступний матеріал
ФСБ з Януковичем і "командою" готували "цукеркові бунти" у магазинах Roshen – Грицак
Loading...

Усе "золото" Світової серії з синхронного плавання взяли українки

Євробачення-2017: чи продумали організатори умови для людей з обмеженими можливостями

Експеримент на інвалідному візку: чи готова столиця прийняти гостей з обмеженими можливостями

"Уперше після травми": українська шаблістка Харлан здобула перемогу на етапі Кубка світу

Привід пишатися: українець став чемпіоном світу з тайського боксу

Київське "Динамо" відзначає 90-річний ювілей