Василь Цибух
Василь Цибух 5 канал

Звільнення, що загрожує катастрофою: у Чернівцях не вистачає більш як 30 водії "швидких" – репортаж

Читайте по-русски
Більшість водіїв – переважно пенсійного віку, працюють на півтори ставки

У Чернівцях на каретах швидкої допомоги немає кому їздити – бракує майже три десятки водіїв. Причина масових звільнень – у мізерній зарплаті. Як наслідок, кожна третя автівка простоює, на виклик не встигають фельдшери, водії перевантажені і працюють на півтори ставки. Про звільнення, що загрожує катастрофою – дивіться далі.

Центру екстреної медичної допомоги потрібна допомога. Третій рік водієм тут працює Геннадій і вже не перший день думає про пошук іншої роботи. Вижити на ставку 4300 грн, каже, неможливо.

"Дуже мала зарплата. Будуть піднімати зарплати – будуть шофери, буде легше, по-іншому не буде", – переконує водій Геннадій Кілару.

Масово звільнятися зі швидкої водії почали у 2017-му, розповідають у профспілці. Нині кількість вакантних місць перевищує три десятки.

"Іде навантаження, ми не можемо виїхати вчасно, а до 10 хв доїхати – це не просто час, це час, який пацієнт перебуває у клінічній смерті, і ми можемо допомогти, а після 10 хв – на жаль", – пояснює член профспілкового комітету Центру екстреної медичної допомоги Василь Цибух.

"Кількість викликів не зменшилась, зменшилась кількість бригад, що було навантаження на 18 бригад, а зараз на 12, навантаження не зменшилось, а бригади зменшились", – каже Володимир Єленєв, директор центру екстреної медичної допомоги.

На 12 бригад понад дві сотні викликів на добу – це робота понаднормова, розповідають у швидкій. Більшість водіїв – переважно пенсійного віку, працюють на півтори ставки. Молодь на зарплату 4000 йти не квапиться, тож дирекція звернулася до обласних чиновників виділити їм гроші для підняття окладу. З обласного бюджету дали три мільйони.

"Є розпорядження ОДА про виділення додаткових коштів, для доплати водіям та медпрацівникам, але це одноразова доплата і вона не вирішує питання. Екстрена медична допомога – питання національної безпеки", – наголошує директор центру екстреної медичної допомоги.

В ОДА кажуть: направили лист-звернення до МОЗ виділити додатково ще 10 млн гривень.

"Я працюю керівником у системі охорони здоров'я 28 років, такого ще не було у практиці, аби так масово звільнялись люди із закладів охорони здоров'я: водії, медики, фельдшери. 3 млн не вирішують проблему. Ми просимо 10 млн цільових, аби закрити частково до кінця року проблему по центру екстреної допомоги", – зауважує начальник управління Департаменту охорони здоров'я ОДА Іван Тріска.

Скарги водіїв швидкої на низькі заробітні плати та понаднормове навантаження лунають й з інших регіонів. E деяких областях виділяють доплати таким працівникам із тамтешніх бюджетів. Щодо центральної влади, Кабмін навесні ухвалив концепцію розвитку екстреної медичної допомоги. У ній передбачений і перегляд зарплат працівникам.

Наталка Полтавець, Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Війна на Донбасі: бойовики гатили 20 разів, особливо активізувалися біля Новотошківського
Наступний матеріал
На Донеччині двох членів виборчої комісії засудили до 3 років за ґратами – за що

"Парамедики 2019": в Одесі 14 команд з усієї країни змагалися у вмінні надавати домедичну допомогу – сюжет

"Допомога Схід": у Маріупольський шпиталь привезли майже 4 тонни медичної допомоги

Підшлункову "з'їв" рак: дружина ексвійськовополоненого Лілія Ляшевська терміново потребує допомоги

Дивом вижив, але лишився без частини руки: 14-річному Жені, якого вдарило струмом, терміново потрібна допомога

У Києві на станції метро "Золоті ворота" помер чоловік – подробиці

Лікар в один клік: в Україні запрацював мобільний додаток екстреного виклику допомоги