Лілія Ляшевська терміново потребує допомоги
Лілія Ляшевська терміново потребує допомоги 5 канал

Підшлункову "з'їв" рак: дружина ексвійськовополоненого Лілія Ляшевська терміново потребує допомоги

Читайте по-русски
Через те, що жінці видалили підшлункову залозу, в організмі не виділяються ферменти та інсулін. Лілії життєво необхідна інсулінова помпа

Кілька років за своє життя бореться дружина колишнього військовополоненого Олексія Кириченка. Лікарі діагностували в Лілії Ляшевської пухлину підшлункової залози. Спочатку намагалися лікувати недугу без операції. Однак зрештою орган разом із утворенням видалили. Без нього організм не виділяє ферменти та інсулін, через це розвинувся цукровий діабет. Лілія стрімко втратила вагу і схудла на 20 кілограмів. Нині важить лише 34 кілограми. Повернутися до звичного життя жінка може завдяки інсуліновій помпі. Її вартість – понад 110 тисяч гривень. Родина таких грошей не має. Тому просить допомоги небайдужих.

"Мене мотивує фраза: "Змирися". Іноді запитують, чого це раптом? А я кажу: "Ще встигну". Жінка розповідає: "Втрата ваги велика, зараз 34 кілограми. Ось питання – як довго? Коли запаси є, то можна боротися, може, організм запуститися. Я чекала цього з лютого. Після операції я важила 54 кілограми. Виписувалася дуже хорошим живчиком. Таким добротним сайгаком, який збирався вийти на роботу", – говорить Лілія.

Якою вона була ще кілька років тому, можна побачити в документальному фільмі.

Лілія Ляшевська терміново потребує допомоги
Лілія Ляшевська терміново потребує допомоги5 канал

Стрічка про її чоловіка, військового Олексія Кириченка. 1 вересня 2014 року під час оборони Савур Могили вояк потрапив у полон. Визволили Олексія наприкінці 2017. Про недугу дружини він дізнався в неволі.

"Я дуже сподівався, що діагноз Лілі поставили помилково, що є якісь інші способи, що не треба вирізати орган. Але діагноз підтвердився і щоб Ліля жила, підшлункова має бути вирізана. Зараз, щоб просто жити, на місяць Лілі потрібно 1-1,5 тисячі доларів, тому що потрібні ферменти. Шлунок вчиться жити без підшлункової", – каже чоловік.

Лілія Ляшевська терміново потребує допомоги
Лілія Ляшевська терміново потребує допомоги5 канал

Набрати вагу і повернутися до звичного життя Лілії може допомогти інсулінова помпа. Цей прилад імітує роботу підшлункової залози.

Лікар Данило Пильов каже: "Це такий девайс розміром із пейджер, якщо хто пам'ятає. Це навіть менше, ніж сучасні телефони. У ньому є налаштування, які задаються лікарем разом із пацієнтом. За цим налаштуванням інсулінова помпа працює і подає інсулін прямо в тіло людини". 

Лілія Ляшевська терміново потребує допомоги
Лілія Ляшевська терміново потребує допомоги5 канал


Ціна інсулінової помпи – понад 110 тисяч гривень. І це вартість лише самого приладу, до нього ще треба додати спеціальне обладнання і медикаменти. Для Лілії та її родини така сума непідйомна. Жінка сподівається на допомогу благодійників.

Сергій Барбу, Оксана Нечипоренко, "5 канал"

Якщо Ви маєте змогу і хочете допомогти героїні сюжету, долучайтеся до збору коштів. Нижче реквізити банківської картки Олексія Кириченка – чоловіка Лілії.

Карта Приватбанку 4149 6293 1031 1360 Олексій Кириченко

Попередній матеріал
"Здійснює постріли і погрожує вибухом": яка нині ситуація на мосту Метро – включення
Наступний матеріал
"Not today, переможемо": українці прийшли до В'ятровича подякувати за роботу – відео
Loading...