Газова труба
Газова труба 5 канал

Зловживання монополіста: на Дніпропетровщині людям відключили газ і вимагають оплатити нові послуги наперед

Читайте по-русски
Без газу лишили три села в територіальній громаді, це понад пів тисячі осель

Їжа на дровах та холодні оселі. На Дніпропетровщині газопостачальник відключив три села від газу. Тепер – бідкаються жителі – вимагає оплачувати нові послуги з обслуговування приладів, які раніше були включені у тариф. Звідки взялися платіжки? У ситуації розбиралася журналістка "5-го" Наталя Світлова.

"Оце ми тут готуємо їсти, ставимо відро. Гріємо і варимо борщ і кашу, як у старі часи", – показує мешканець села Семенівка Валерій Самойленко.

У найближчих посадках мешканці Семенівки збирають дрова, аби зігрітися та приготувати їжу. Відколи в селі зник газ – родину пенсіонера Валерія Самойленка рятує пічка-буржуйка.

"Скоро почнемо вирізати свої дерева, тому що за те, що ми будемо пилять посадку, нас штрафуватимуть", – каже чоловік.

Відключили центральне газопостачання в Семенівці тиждень тому, начебто на ремонт. Утім, аби його відновити, розповідає чоловік, працівники облгазу почали вимагати заплатити тариф за обслуговування газоприладів на рік уперед. Це майже тисяча гривень.

"Заборгованості в нас за газ нема. Газ нам не включають, щоб ми заплатили за технічне обслуговування. Хоча як такого ніхто до нас ні разу не приходив і не обслуговував", – пояснює пан Валерій.

Без газу лишили три села в територіальній громаді, це понад пів тисячі осель. З усіх, обурюються селяни, вимагають грошей за послугу, яка десятки років була включена до тарифу за пальне. Нині ж, після змін у законодавстві – на обслуговування газових пристроїв потрібно укласти окрему угоду. Проте жодних договорів жителі не підписували.

"Договір я в очі не бачила. Це ж вимагання, справжнісіньке вимагання", – обурюється Світлана Бакутяк.

"У мене 2 тисячі пенсії, мені 900 гривень треба заплатить, за що. До мене, от тут я 45 год живу і 45 год у мене газ, до мене хоч би раз у год хтось прийшов", – зауважує мешканка Семенівки Ніна Євдокимова.

Квитанції на оплату послуг селяни отримали в сільраді. Там їх видає представниця компанії газопостачальника.

Через дії "Дніпропетровськгазу" Семенівська сільрада звернулася до прокуратури. Пояснюють: яка саме компанія має обслуговувати газові прилади селян – за законом мають вирішувати самі абоненти.

"Це звичайний шантаж, було звернення у прокуратуру взагалі по ситуації в районі, що робиться з компанією "Дніпрогаз", – пояснив голова Семенівської сільради Ігор Карпюк.

Порушенням монополіста – називає правозахисник Андрій Верба дії облгазу.

"Фактично може мати місце те, що монополіст зловживає своїми правами і примушує до укладання деякого роду договорів для того, щоб мати певний прибуток", – зазначив правозахисник Андрій Верба.

Майже тиждень "5 канал" намагався отримати коментар від "Дніпропетровськгазу" щодо відключення газу в селах. Що відбувається – газовики пояснювати не хочуть. Тим часом, поки сюжет готувався до етеру, газопостачання в селах Семенівської громади почали відновлювати.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал". Твій. Український.

Попередній матеріал
"ЄС" гостро розкритикувала заяву Шмигаля щодо нових примусових пенсійних відрахувань
Наступний матеріал
КСУ взявся за конституційність закону про Вищий антикорупційний суд – включення
Loading...

Зникло електропостачання, стояв запах газу і сильний гул: які наслідки аварії на газопроводі під Києвом

Розгерметизація газопроводу в Чабанах: поліція відкрила кримінальну справу

У Чабанах на Київщині прогримів вибух – сталася розгерметизація трубопроводу, що постачає газ в ЄС

У Києві вибухнула цистерна з газом: одна людина загинула, ще одна – травмована

Знову економити: як зміниться ціна на блакитне паливо і чим вигідний ринок газу для українців – сюжет

У мечеті Бангладешу вибухнув газ – 24 людини загинули, десятки осіб у тяжкому стані