Газ
Газ 5 канал

"Шантаж і вимагання": мешканцям села на Дніпропетровщині відключили газ – подробиці суперечки

Читайте по-русски
Селяни планують скаржитися на "Дніпропетровськгаз" антимонопольному комітету, Нацполіції, прокуратурі та СБУ

У будинку Володимира Танасійчука газу немає майже два тижні. Пенсіонер розповідає: попереджали, що відключать від газопостачання на кілька днів нібито через ремонт. Тепер виявилося: для підключення потрібно укласти з договір із "Дніпропетровськгазом" і одразу наперед сплатити понад 700 гривень. Для пенсіонерів сума чимала.

"Ну от вони порахували 326 і 400 – це 726 гривень я заплатить повинен нізащо, я вважаю, нізащо", – каже мешканець Єлизаветівки.

Пенсіонер обурений, адже запевняє: жодних боргів перед компанією не має.

"Я за газ заплатив 50, а за транспортування 230 гривень", – розповів пенсіонер.

У сільраді зібралася черга мешканців, незадоволених діями газової компанії.

"Вони нав'язують ці договори, що це за платіжки, що це за рахунки 1200 гривень плати, потім прийдете, ми вам дамо договір. Що це таке? Що це за проізвол, за безпередєл", – обурюється місцевий мешканець Анатолій.

"Розказали, воно було раніше в вартості газу все. Тепер все порозділяли і виходить, що газ став 3 гривні, доставка – 223 і плюс обслужування ще 1000 гривень треба заплатить, так грубо кажучи, і що получається, газ скільки буде? 12 або 13, а нам розказують, що газ подешевшав", – наголошує Віктор.

У сільраді обурення людей розуміють.

"Це ніщо друге, як шантаж і вимагання. Тобто, якщо ви бажали зробити ремонті роботи, робіть ремонтні роботи, якщо ви бажали, щоб люди уклали договори на обслуговування, повідомите людей. Не пов'язуйте ці дві дії, не робіть такими варварськими методами", – закликав заступник голови Єлизаветівської сільради Віталій Пушкар.

Жінка, яка в сільраді укладала договори з абонентами від імені "Дніпропетровськгазу", з появою відеокамер втекла без будь-яких пояснень.

У газовій компанії пояснюють: ремонтні роботи були плановані і вже завершені. Проте, щоб підключити абонентів, знову вимагають укласти угоду на обслуговування, як вимагає закон.

"Коли ми пускаємо газ, ми перевіряємо наявність таких договорів не залежно від того, це з нами укладено договір або з будь-якої іншої організацією. Передоплата на сьогодні жодна не потрібна", – переконує головний інженер компанії "Дніпропетровськгаз" Олександр Макаренко.

Селяни планують скаржитися на "Дніпропетровськгаз" антимонопольному комітету, Нацполіції, прокуратурі та СБУ.

"Фактично може мати місце те, що монополіст зловживає своїми правами і примушує до укладання деякого роду договорів для того, щоб мати певний прибуток надалі", – пояснює правозахисник Андрій Верба.

Поки сюжет готувався до ефіру, в Єлизаветівці газопостачання частково відновили. Але лише у тих домівках, чиї власники уклали угоду з "Дніпропетровськгазом".

Наталія Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
IV засідання міжурядової українсько-угорської комісії: брифінг Кулеби та Сійярто
Наступний матеріал
Велика вода на Прикарпатті: підтоплені досі понад 10 тисяч будинків – яка ситуація зараз
Loading...

Стало відомо, на скільки зменшиться ціна газу в червні

У Кличка кажуть, що на Позняках перевірять будинки, розташовані поруч із тим, де пролунав вибух

У Києві на Позняках стався потужний вибух – пошкоджені декілька поверхів житлового будинку (доповнено)

"Нафтогаз" ввів в експлуатацію газову свердловину глибиною у 6 кілометрів

У травні ціна на газ буде нижчою на 21%, ніж у квітні – "Нафтогаз"

Німеччина не робитиме винятків із газової директиви ЄС для "Північного потоку-2" – подробиці