Газопровід
Газопровід 5 канал

Зникло електропостачання, стояв запах газу і сильний гул: які наслідки аварії на газопроводі під Києвом

Читайте по-русски
Наразі в Чабанах та довколишніх селах ситуація спокійна

Аварія на газогоні неподалік Києва не вплине на транзит блакитного палива до країн Європейського Союзу. Про це заявили у прес-службі оператора газотранспортної системи України. Надзвичайна подія трапилася в ніч проти вівторка, поблизу селища Чабани. Трубопровід високого тиску, що постачає газ до Європи, раптово прорвало. Через це відбувся потужний викид газу в довкілля. Нині блакитне паливо споживачам постачають через інші газогони. Причини такої аварії оперативні служби встановлюють і досі. Кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар докладніше.

Близько першої ночі мешканці села Чабани прокинулися від потужного гулу. Неподалік їхніх домівок прорвало трубу магістрального газопроводу, який постачає газ до країн Європейського Союзу.

"Це тут, я вам передати не можу. Син мені дзвонить: "Вдягайся, вставай!", а дочка моя там в центрі живе – "Біжи до Ніни, бо труба прорвалася, що то страшне!" – згадує Ольга Дзвоник, мешканка селища Чабани.

Будинок Ольги Валентинівни за кількасот метрів від місця, де сталася надзвичайна ситуація. Тоді жінка перелякалася не на жарт. У її домі раптово зникло все електропостачання, у повітрі стояв запах газу, а довкола дивний шум.

Неподалік Києва розгерметизувався газопровід, що постачає блакитне паливо до Європи. Надзвичайна ситуація трапилась посеред ночі. Місцеві кажуть, почули шум, який дуже нагадував падіння літака.

Жертв та потерпілих немає. Оперативні служби прибули на місце фактично одразу. Спочатку фахівці встановили заглушку та локалізували витікання газу. І вже через півтори години взяли ситуацію під контроль. У прес-службі оператора газотранспортної системи України заявляють: постачання блакитного палива споживачам не припинялося.

"Постачання газу для споживачів організовано через інші газогони. Ця ситуація жодним чином не впливає на транзит газу до країн ЄС. За попередніми оцінками, на відновлення роботи цієї ділянки магістрального газопроводу знадобиться 2-3 дні", – йдеться у повідомленні.

Це був не вибух, а розгерметизація магістрального газопроводу, пояснили в Державній службі з надзвичайних ситуацій. Правоохоронці встановлюють причини аварії.

"Зараз за фактом розгерметизації газової труби відкрито кримінальне провадження. Це пошкодження об'єктів магістральних або промислових нафтогазових трубопроводів. Призначені відповідні експертизи. Для того, щоб встановити, що саме стало причиною пошкодження труби", – каже Віталія Грохольська, керівниця прес-служби поліції Київської області.

"Шкоди навколишньому середовищу і бути не може. Безпечно було вже через дві години, вже через дві години відновили електропостачання. Людей всіх попередили через засоби масової інформації", – каже Олександр Киризлієв, голова Чабанівської селищної ради.

Наразі в Чабанах та довколишніх селах Київщини ситуація спокійна. У домівках відновили подачу електроенергії.

Мирослав Солонар, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
"В робочий час, за державні гроші": Зеленський агітує перед місцевими виборами за провладну партію – голова КВУ
Наступний матеріал
Скільки грошей із бюджету-2021 влада хоче "для себе"; про яку "тишу на Донбасі" говорить в Австрії Зеленський – "Інфовечір"
Loading...

У мечеті Бангладешу вибухнув газ – 24 людини загинули, десятки осіб у тяжкому стані

В Україні запрацював ринок газу – що це означає і що буде з ціною на паливо

Від початку року Україна збільшила імпорт газу на 30%

У "Нафтогазі" підвищили ціну на газ для населення у вересні на 45% – як пояснюють

Реверс через Балкани: Україна вперше транспортувала газ із Греції через Болгарію та Румунію

Запасів на 20 років: Туреччина знайшла в Чорному морі значні газові родовища