Газ
Газ 5 канал

В Україні запрацював ринок газу – що це означає і що буде з ціною на паливо

Читайте по-русски
Від ціни на газ залежатиме і вартість тепла

Дешевого газу не буде. Ціна на блакитне паливо за два місяці зросла майже удвічі. І це ще не кінець. Прогноз не надто втішний для споживачів. Проте є і добрі новини. В Україні запрацював ринок газу. Чим він вигідний для українців – кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу розкаже.

"Для економії газу був встановлений контролер за датчиком температури. Я тут можу виставляти, залежно від режимів, на конкретний період конкретну температуру", – показує пристрій Юлія.

До нового опалювального сезону Юлія вже підготувалася. Крім того, що купила цей спеціальний пристрій, ще утеплила дах будинку та встановила нові вікна. Взимку оселю обігріває газом.

"Минулого року найменше у мене було півтори тисячі гривень. Це коли був теплий грудень. А найбільше мені довелося заплатити дві з половиною тисячі. Але торік я не могла повністю покривати платіжку, тому у мене ще йдуть борги. Навіть тепер. Я стараюся кожного місяця, коли я не користуюся опаленням, виплачувати потроху", – каже Юлія Рекункова, мешканка Черкас.

Знову економити. Іншого виходу для споживачів немає. Дешевого газу у новому опалювальному сезоні не буде. Що ближче до його початку, то ціна блакитного палива стає вищою.

У липні кубометр газу коштував майже три гривні. А от у серпні його вартість зросла до чотирьох із половиною гривень. Вересневі ціни ще вищі – у середньому куб блакитного палива коштуватиме майже п'ять із половиною гривень.

"Кожен місяць ціна змінюється і зараз будуть такі коливання. Чому? Тому що в опалювальний сезон ціна буде підростати. І це логічно, тому що велике споживання газу. І в Україні, і у світі. Усі світові хаби ростуть. Влітку ціна буде опускатися", – розповідає Максим Рабинович, директор ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України".

З 1 серпня в Україні запрацював ринок газу. Тобто споживачі самостійно можуть обрати собі постачальника. Причому компанії можна обирати навіть з інших регіонів.

"Тенденція, принаймні зараз, показує зростання на 20 відсотків приблизно у наступному місці і ще на десь на 20 відсотків ще через місяць. Тобто можна сказати, що поки що прогноз такий, що до кінця року вартість газу лише зростатиме", – відзначає Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм громадської мережі "Опора".

Кожен із постачальників пропонує свою ціну на блакитне паливо. Тарифи на наступний місяць вони мають опублікувати завчасно. Деякі компанії це правило у серпні порушили. За них взялися антимонопольники.

"Газопостачальники підняли ціни на газ. Деякі більше, деякі менше. І не повідомили завчасно про це споживачів. Тобто якби домогосподарство, знаючи, що її чинний газопостачальник піднімає ціну на такий-то відсоток, то воно б могло задумати, чи не треба нам іншого постачальника", – говорить Ігор Солдатенко, речник Антимонопольного комітету.

Від ціни на газ залежатиме і вартість тепла. У тарифі на опалення більше половини – це ціна блакитного палива. Тож прогнозувати, з якими сумами надійдуть платіжки у новому опалювальному сезоні ще зарано.

Сергій Барбу, Яна Лимаренко, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Отруєння Навального: МЗС Британії вимагає пояснень від Москви
Наступний матеріал
Погрози ватажка терористів та зрив перемир'я: як у ТКГ реагують на загострення на фронті – сюжет
Loading...

Ціна на газ змінюватиметься щомісяця: у Кабміні пояснили, якою буде вартість блакитного палива

Українцям обіцяють повернути переплату за газ наприкінці опалювального сезону

Єврокомісія назвала дату наступних тристоронніх газових переговорів (оновлено)