Газотранспортна система України rada2012.net.ua

Від початку року Україна збільшила імпорт газу на 30%

  Читайте по-русски
  Імпорт газу в Україну став рекордним за останні п’ять років

  За 8 місяців 2020 року Україна протранспортувала 12,5 млрд куб. м газу з Європи, що на 30% більше, ніж за аналогічний період 2019 року, і на 63% більше за середній показник у 2016-2019 роках. Про це повідомляє прес-служба ОГТСУ.

  За даними ОГТСУ, за період із січня по серпень 2020 року імпорт газу із Словаччини становив 8 млрд куб., що на 35% більше, ніж протягом аналогічного періоду у минулому році, з Угорщини – 3,2 мрлд куб. м (+20%), з Польщі – 1,3 млрд куб. м (+34%).

  "Імпорт газу в Україну став рекордним за останні п’ять років. В даному випадку це добра новина, адже 65% з цих обсягів трейдери завели в Україну для зберігання та подальшого транзиту, і лише решта – пішли на український ринок", – зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

  "Це означає, що Україна геополітично та економічно є цікавим і вигідним партнером для Європи. Тому Оператор ГТС і надалі працюватиме над бізнес-розвитком своїх можливостей, зокрема й щодо напрямку утворити в Україні європейський газовий хаб", – додав він.

  Також з початку цього року Україна почала використовувати віртуальний реверс газу. Цим способом було імпортовано 4,7 млрд куб. м. Зокрема, із Словаччини – 1,6 млрд куб. м, Угорщини – 2,3 млрд куб. м, Польщі – 0,8 млрд куб. м.

  Лише за серпень 2020 року Україна імпортувала 3,4 млрд куб. природного газу – це на 58% більше, ніж у липні цього року, і на 67% більше, ніж у серпні 2019 року. Окрім цього, у серпні Україна вперше здійснила реверсне транспортування з Румунії.

  Повідомляється, що в середньому за добу з європейських країн Україна транспортує 109 млн куб. м – це в сім разів більше, ніж у січні цього року.

  Як раніше повідомляв 5.UA, Україна закачала рекордну кількість газу в підземні сховища.

  Попередній матеріал
  У Болгарії пройшов мітинг проти чинного прем'єра – відбулися сутички з правоохоронцями
  Наступний матеріал
  До 5 млн українців можуть втратити роботу через карантин – експерти
  Loading...