Газ
Газ скріншот

Знову економити: як зміниться ціна на блакитне паливо і чим вигідний ринок газу для українців – сюжет

Читайте по-русски
В Антимонопольному комітеті кажуть, що деякі постачальники не повідомили завчасно про підвищення цін

Дешевого газу не буде. Ціна на блакитне паливо за два місяці зросла майже вдвічі, і це ще не кінець. Прогноз не надто втішний для споживачів. Натомість є добрі новини – в Україні запрацював ринок газу. Чим він вигідний для громадян – у сюжеті "5 каналу".

До нового опалювального сезону підготувалася пані Юлія з Черкас. Для економії газу встановила контролер за датчиком температури. На ньому вона зможе виставляти, залежно від режимів, конкретну температуру на конкретний період.

"Минулого року найменше у мене було – півтори тисячі гривень. Це коли був теплий грудень. А найбільше мені довелося заплатити дві з половиною тисячі. Але торік я не могла повністю покривати платіжку, тому у мене ще йдуть борги. Навіть тепер. Я стараюся кожного місяця, коли я не користуюся опаленням, виплачувати потроху", – розповіла Юлія. 

Знову економити – іншого виходу для споживачів немає. Дешевого газу в новому опалювальному сезоні не буде. Що ближче до його початку, то ціна блакитного палива стає вищою.

У липні кубометр газу коштував майже три гривні. А от у серпні його вартість зросла до чотирьох з половиною гривень. Вересневі ціни ще вищі – у середньому куб блакитного палива коштуватиме майже п'ять з половиною гривень.

Директор "Газопостачальної компанії "Нафтогаз України" Максим Рабінович пояснює це зростання так: "В опалювальний сезон ціна буде підростати. І це логічно, тому що велике споживання газу. І в Україні, і у світі. Усі світові хаби ростуть. Влітку ціна буде опускатися."

З 1 серпня в Україні запрацював ринок газу. Тобто споживачі самостійно можуть обрати собі постачальника. Причому компанії можна обирати навіть з інших регіонів.

"Тенденція, принаймні зараз, показує зростання на 20 відсотків приблизно в наступному місяці і ще десь на 20 відсотків ще через місяць. Тобто можна сказати, що поки що прогноз такий, що до кінця року вартість газу лише зростатиме", – пояснює Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм громадської мережі "Опора".

Кожен із постачальників пропонує свою ціну на блакитне паливо. Тарифи на наступний місяць вони мають опублікувати завчасно. Деякі компанії це правило у серпні порушили. На це відреагували у Антимонопольному комітеті. 

"Газопостачальники підняли ціни на газ. Деякі більше, деякі менше. І не повідомили завчасно про це споживачів. Тобто якби домогосподарство, знаючи, що її чинний газопостачальник піднімає ціну на такий то відсоток, то воно б могло задумати, чи не треба нам іншого постачальника", – заявив речник АМКУ Ігор Солдатенко.

Від ціни на газ залежатиме і вартість тепла. У тарифі на опалення більше половини – це ціна блакитного палива. Тож прогнозувати, з якими сумами надійдуть платіжки у новому опалювальному сезоні, ще зарано.

Сергій Барбу, Яна Лимаренко, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Не встигли і тиждень повчитися": на Київщині через коронавірус у вчителів закрили дві школи
Наступний матеріал
Припинення Росією режиму тиші: причини, наслідки та реакція влади – сюжет
Loading...

У мечеті Бангладешу вибухнув газ – 24 людини загинули, десятки осіб у тяжкому стані

У "Нафтогазі" підвищили ціну на газ для населення у вересні на 45% – як пояснюють

Реверс через Балкани: Україна вперше транспортувала газ із Греції через Болгарію та Румунію

Запасів на 20 років: Туреччина знайшла в Чорному морі значні газові родовища

"Газпром" відсунули на друге місце: Туреччина відмовляється від газу РФ на користь азербайджанського

"Нафтогаз" оприлюднив нові тарифи на блакитне паливо