Газ
Газ 5 канал

"Газпром" відсунули на друге місце: Туреччина відмовляється від газу РФ на користь азербайджанського

  Читайте по-русски
  Азербайджан у березні цього року вийшов на першу позицію з поставок газу в Туреччину

  Туреччина в майбутні роки збільшить обсяг закупівель азербайджанського газу. Про це голова Міністерства закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив у вівторок на спільній пресконференції в Анкарі з головою МЗС Азербайджану Джейхуном Байрамовим, повідомляє "Новое время.Бізнес" із посиланням на російське державне інформагенство. 

  Азербайджан у березні цього року вийшов на першу позицію з поставок газу в Туреччину і зберіг лідерство у квітні і травні. Раніше лідером була Росія.

  "Азербайджан уже вийшов на перше місце з поставок природного газу до Туреччини. У майбутні роки ми збільшимо обсяг закупівлі газу в Азербайджану", – сказав Чавушоглу.

  Азербайджанський газ до Туреччини поставляється тільки з родовища Шах-Деніз у рамках Стадії-1 і Стадії-2 його розробки. У травні 2020 року Азербайджан поставив до Туреччини 881,6 млн кубометрів газу – на 14,51% більше, ніж за аналогічний період минулого року, зазначено в доповіді турецького енергетичного регулятора EPDK. Росія у травні поставила в Туреччину 339,95 млн кубометрів газу – на 62% менше, ніж у травні 2019-го. РФ займає третє місце у списку найбільших постачальників газу в Туреччину після Азербайджану і Катару. На неї припадає 12,74% поставок, а на Азербайджан – 33,05%.

  Нагадаємо, що в січні цього року президент Росії Володимир Путін та президент Туреччини Реджеп Ердоган запустили трубопровід "Турецький потік". Поставки ним знижуються з січня. Якщо в перший місяць 2020 року по ньому було прокачано 2,254 млрд кубометрів, то в червні – усього 0,002 млрд кубометрів.

  Скорочуючи імпорт газу з РФ, Туреччина цього року планує покривати як мінімум третину свого споживання газу закупівлями СПГ, який приходить зі США, Нігерії, Алжиру, Катару, а також із Росії. Станом на травень 2020 року на США припадало 10,55% поставок газу в Туреччину.

  Попередній матеріал
  Волонтерка з Мінська розповіла про побиття медиків – ексклюзивний коментар
  Наступний матеріал
  Українська фотографка зняла Кайлі Дженнер топлес
  Loading...

  Привіт "Газпрому": німецькі екологи хочуть через суд скасувати дозвіл на будівництво "Північного потоку-2"

  "Північний потік-2": Польща оштрафувала "Газпром" на 57$ млн

  "Газпром" у травні експортував газ за збитковою для себе ціною

  "Газпрому" не вдалося відсудити більшу частку для "Північного потоку-2" на ринку Європи – у "Нафтогазі" вже відреагували

  Зеркаль розповіла, за що відповідатиме в "Нафтогазі": одне із завдань – суди з РФ

  У Польщі хочуть стягнути з "Газпрому" $1,5 млрд "найбільш болючим способом"