Акція в Рівному
Акція в Рівному 5 канал

"Злочинний план проти волі народу": чому в Рівному пів тисячі мешканців навколишніх сіл пікетують ОДА – сюжет

Читайте по-русски
Протестувальники вже написали звернення до уряду

У Рівному пів тисячі мешканців прилеглих сіл пікетували облдержадміністрацію. Під стіни чиновницьких кабінетів вони прийшли через реформу децентралізації і примусове об'єднання в територіальну громаду разом з обласним центром. Чому обурюються селяни – у сюжеті Надії Дворянчук.

Мешканці Бронниківської, Городоцької та Обарівської сільських рад під стінами облдержадміністрації вимагають не приєднувати їх примусово до Рівного.

"У нас ще є земля, у нас є заводи, які нас труять. У нас від трьох сільських рад може буде 4 депутати у міській раді, а у них буде 50. Увесь дохід буде плануватись і складатись у міській раді. То що наших 4-5 депутатів зможуть відвоювати для свого села?" – обурюється голова Городоцької сільради Олеся Ткачук.

Нині в області триває процес формування об'єднаних територіальних громад. У Рівненській ОДА переглянули попередній план і тепер Городоцьку, Обарівську та Бронниківську ради хочуть приєднати до Рівного, обурюються селяни.

"Вимагаємо, щоб нас почули і відізвали свій злочинний перспективний план. Він злочинний, бо проти волі народу, вони не захотіли нас почути. А ми вже голову не схилимо. Вони думали, що селяни тільки вирощують хліб. Будемо їх годувати, платити податки і будувати їм ці світлі кабінети – ні, це вже минулося", – наголошує мешканець Обарова Василь Радзівіл.

Селяни хочуть об'єднання їхніх селищ в окрему ОТГ. Лише у цьому разі вони будуть самодостатніми, вважають пікетувальники.

"Якщо Рівне хоче допомогти сільським радам, які навколо міста, нехай приєднають депресивні райони, де низький коефіцієнт спроможності. Нам не треба допомагати", – переконує мешканець Ставків Микола Вознюк.

Протестувальники вже написали звернення до уряду. Їхнього рішення чекають чиновники.

"Або приймається із узгодженням, або формується із зауваженнями, або формується у такому вигляді, як подала адміністрація. Тобто ми очікуємо на те, яке буде рішення Кабінету Міністрів", – зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Якщо уряд не стане на бік селян – протестувальники погрожують продовжити акції протесту.

Надія Дворянчук, Рівне, "5 канал"

Попередній матеріал
Церемонія нагородження переможців конкурсу на отримання грантів Українського фонду стартапів
Наступний матеріал
Зеленський про Нові Санжари: У деяких епізодах здавалося, що ми – Європа епохи Середньовіччя
Loading...

Зеленський схвалив зміни до закону про добровільне об'єднання тергромад

Уряд планує масове скорочення службовців райдержадміністрацій – причини

Мешканці Ротмістрівської ОТГ просять врятувати районну лікарню: що відомо – сюжет

Ноу-хау та без "здаємо гроші на фарбу": як село на Дніпропетровщині утримує школу коштом ОТГ – досвід

Оновлена ЦВК призначила дату перших місцевих виборів – подробиці

"Не до уряду і не до бюджету": хто отримає гроші від продажу землі – міністр економіки