19 населених пунктів намагаються об’єднатися у Новодмитрівську ОТГ
19 населених пунктів намагаються об’єднатися у Новодмитрівську ОТГ 5 канал

На Черкащині селам не дозволяють об'єднатися в ОТГ – як це пояснюють чиновники

Читайте по-русски
Представники 19 населених пунктів майже 5 місяців намагаються об'єднатися у Новодмитрівську ОТГ

На Черкащині селам не дозволяють об'єднатися в Об'єднані територіальні громади. 19 населених пунктів біля Золотоноші провели громадські слухання та вирішили утворити Новодмитрівську громаду, але в ОДА вважають, що ці села мають бути приєднані до міста Золотоноша. А селяни такого об'єднання не хочуть, адже порахували, що так громада селам користі не принесе. Позиції мешканців та чиновників вислухала кореспондент "5 каналу" Яна Лимаренко.

Представники 19 населених пунктів зібралися на чергову нараду. Вони вже майже 5 місяців намагаються об'єднатися у Новодмитрівську ОТГ і кілька разів подавали документи в обладміністрацію. Але їх щоразу повертають на доопрацювання. Люди дізналися, що область хоче приєднати їх до сусідньої Золотоноші, а вони проти.

"У законі, я часто думаю на цим, написано – добровільно. Землі у нас разом, і саме основне питання – це земельні паї, то чого ж не йти у цьому напрямку", – говорить житель села Вільхи Анатолій Вернигора.

19 населених пунктів намагаються об’єднатися у Новодмитрівську ОТГ
19 населених пунктів намагаються об’єднатися у Новодмитрівську ОТГ 5 канал

Підрахували, бюджет новоутвореної громади може становити понад 50 млн грн на десять з половиною тисяч населення, пояснює голова села Драбівці Олександр Герасименко. Ділити ці гроші із Золотоношею селяни не хочуть.

Голова села Драбівці Олександр Герасименко заявив, що через приєднання можуть закриватись лікарні та школи: "У міста дуже багато проблем, а приєднавши громаду таку, якою є Новодмитрівська, то місто буде вирішувати перш за все свої. Наші гроші будуть перетікати туди, а значить, будуть закриватися школи, або принаймні понижатися ступінь, ліквідуватися фельдшерсько-акушерські пункти, лабораторії".

Побоювання людей підтвердилися, коли дізнались, що у плані розподілу області на ОТГ, який зараз розробляє ОДА, їхньої громади немає. Натомість буде Золотоніська, каже сільський голова Нової Дмитрівки. У цьому бачать вигоду міста.

"Дохід на жителя міста Золотоноша десь в районі за 10 місяців 1800 грн, а по наших громадах – 2,5 тисячі. Куди ми йдемо?" – запитує сільський голова Нової Дмитрівки Михайло Назаренко.

У Золотоніській міськраді пояснюють: приєднувати 19 сіл сенсу не бачать. 5 років тому вони пропонували прилеглим населеним пунктам, зокрема й Новій Дмитрівці, об'єднатися у Золотоніську громаду. Але села не погодилися, тож більше їм не пропонували.

"Ми звернулись з ініціативою 5 років тому, а зараз як буде вирішено на державному рівні – так будемо і підкорюватись цьому рішенню, але більше від нас ініціатив ніяких немає", – сказав міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

19 населених пунктів намагаються об’єднатися у Новодмитрівську ОТГ
19 населених пунктів намагаються об’єднатися у Новодмитрівську ОТГ 5 канал

Чи бути Новодмитрівській громаді – рішення за Черкаською ОДА. Усі ОТГ мають бути визначені у перспективному плані поділу Черкаської області. Обласна влада його уже передала на затвердження Міністерству розвитку громад та територій. Але ті повернули його з пропозицією приєднати цю громаду до Золотоноші. Внести всі правки має обласна адміністрація, тож у новому плані Новодмитрівської громади може не бути.

"Може бути і таке, що певні громади не погодяться із тим перспективним планом, який буде запропонований, і таке може бути", – говорить заступник голови Черкаської ОДА Роман Карманнік.

Він додав: "Тоді вони будуть об'єднуватися відповідно до цього перспективного плану".

"Тобто насильно?" – питають занепокоєні жителі на зустрічі з чиновником.

"Тобто відповідно до перспективного плану", – відповідає Карманнік.

Перспективний план сформує комісія представників ОДА найближчим часом. Бажання сіл братимуть до уваги, але вирішальними для ОТГ будуть інші чинники – нерозривна територія громади, доступність публічних послуг, кількість населення та прибутки.

"Я закликаю не складати руки, а боротися різними засобами, а навіть до того, що йти і перекривати дорогу", – закликають на черговій нараді місцевих жителів. Ці слова зустрічають оплесками.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Росмодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
ВР підтримала легалізацію грального бізнесу – де дозволили грати і кого не пускатимуть у казино
Наступний матеріал
На засідання Ради прийшов Олексій Гончарук – відео
Loading...

"Вона найрідніша": на Черкащині школа опинилася на межі закриття – що обіцяють місцеві чиновники

В Україні тривають перші місцеві вибори в ОТГ: що кажуть у Нацполіції та ЦВК

Зеленський схвалив зміни до закону про добровільне об'єднання тергромад

Уряд планує масове скорочення службовців райдержадміністрацій – причини

Ноу-хау та без "здаємо гроші на фарбу": як село на Дніпропетровщині утримує школу коштом ОТГ – досвід

Оновлена ЦВК призначила дату перших місцевих виборів – подробиці