Вітао
Вітао 5 канал

Зірка футболу Вітао провів тренування для дітей з інвалідністю: як це було

Читайте по-русски
Гравець не розмовляє українською, тож з підопічними знаходив спільну мову за допомогою жестів

Інклюзивне тренування із зіркою футболу. У Львові захисник "Шахтаря" Вітао провів тренування для дітей. Львів став четвертим містом, де стартував проект "Інклюзивних тренувань". Він уже діє у Харкові, Києві та Полтаві. На тренуванні у Львові побувала наша кореспондентка.

Восьмирічний Сашко Підкорчевний на полі – нападник. Під пильним наглядом тренера хлопчик забиває свій перший гол

"Я багато чого тут вивчив, мені все сподобалося. Копати правильно м'яч, нападати, пасувати. Набивати м'яч. Дуже весело, настрій піднявся", – зізнається учасник тренування.

Подобається пасувати м'яч та виконувати верхні передачі й іншому гравцеві Віталію Федаку: "Як ми м'яч кидали і набивали в повітрі".

Перше професійне тренування для юних футболістів із особливими потребами проводить захисник футбольного клубу "Шахтар" – Вітао. Гравець не розмовляє українською, з підопічними знаходить спільну мову за допомогою жестів.

"Мені дуже подобається брати участь у таких проєктах. Я люблю проводити час з дітьми. І особливо такі діти – вони сонячні, потребують тепла. Сподіваюсь, я зміг їм це дати. Я показав, що вмію. Навчив футбольним фішкам", – каже футболіст.

Спілкуватися з дітьми Вітао допомагають волонтери.

"Ми за те, щоб вони грали на загальних основах з дітками, які навіть не мають інвалідності. Це складно досягти в наших умовах, бо люди зазвичай мають різні аспекти соціалізації. Але ми робимо такі вправи, що кожна дитина, незалежно від того, який в неї футбольний талант, чи є інвалідність, дівчинка чи хлопчик, приходять і на рівних можуть грати", – пояснює волонтер Олександр Фомічов.

Наприкінці тренування із задоволенням робили селфі з зіркою українського футболу.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Військові ЗСУ передали гуманітарну допомогу Краматорському пологовому будинку
Наступний матеріал
"Місто образило художника": у Києві знищили величезний мурал – заради місця під рекламу
Loading...