Дім – тепер вже без муралу
Дім – тепер вже без муралу 5 канал

"Місто образило художника": у Києві знищили величезний мурал – заради місця під рекламу

Читайте по-русски
Мешканців будинку зникнення малюнку зі стіни не турбує – більше переймаються тим, що взимку холодно

Три тижні безперервної роботи. Під сонцем, власним коштом створював американський художник – Ернесто Мараньє – уже третій велетенський мурал у столиці 2 роки тому. Тоді вкрали фарби, а нині – знищили малюнок. Нібито заради утеплення і за згодою мешканців.

Раніше тут був мурал уздовж усієї стіни будівлі – жінка з квітами та пташки. Тепер її немає. Натомість з'явилося поверхневе утеплення. До нього додали і спеціальні кріплення для реклами.

"По-тихому вирішили, що ось зараз там можна повісити рекламу, домовитися з мешканцями, утеплити стінку і зверху відразу рекламу повісити", – каже Гео Лерос.

Він куратор проєкту вуличного мистецтва Art United Us, першим звернув увагу на відсутність муралу. Адже 2 роки тому саме він запрошував американського художника Ернесто Мараньє до столиці. Той погодився і тоді намалював не один мурал, а три. От тільки третій вирішили прибрати з очей киян.

Тож Гео Лерос відразу звернувся до правоохоронних органів: "Проблема в тому, що до утеплення на стінці вже були розміщені рекламні кронштейни. Щоб поверх них утеплення йшло. Направив листи до Національної поліції, що незаконно були встановлені кронштейни, які незрозуміло як встановлено. Щось там може обірватися".

Утеплення є, кріплення для реклами та її освітлення – теж є. Та рекламних банерів не буде, кажуть у комунальному підприємстві "Київ Реклама".

"Ось ми показуємо і зазначаємо: дозволу не буде. Крапка", – наголошує начальник Управління з питань реклами КМДА. На питання, чому відмовляють – відповідає: "Тому що мурал це також архітектурний, важливий стилістичний елемент на будівлі. Правила, які діють в місті Києві, які прийняті у 2017 році, вони забороняють перекривати важливі елементи на фасаді будинку".

У "Київ Рекламі" запевняють: якщо з'явиться бодай 10-сантиметровий банер на місці утеплення – відреагують миттєво. Мають усі підстави для демонтажу непогодженої реклами: "Ще немає жодного випадку, щоб замість муралу з'явилася реклама. Якщо там з'явиться банер, незаконно – то він буде демонтований протягом максимум протягом 20 днів".

Мешканців будинку зникнення малюнку зі стіни не турбує. Більше переймаються тим, що взимку холодно.

З'ясувати, хто дав зелене світло та кошти на утеплення, відповідно і на знищення муралу – намагаємося у керуючої компанії. Утім протягом тижня "5 канал" так не зміг отримати відповідь. Повернути втрачений мурал можливо. У столиці існує практика малювати на вже утепленій частині будівлі. От тільки митець від такої пропозиції відмовився.

"Місто Київ образило художника. Людина прилетіла сюди, витратила три тижні свого часу. Під палючим сонцем. Це все малював, робив це абсолютно безкоштовно, це подарунок місту, мешканцям, туристам, які дивляться на роботу, району. І потім місто Київ приймає рішення, що нехай там краще буде реклама", – знизує плечима Гео Лерос.

ВП, ОІ, АН, "5 канал"

Попередній матеріал
Зірка футболу Вітао провів тренування для дітей з інвалідністю: як це було
Наступний матеріал
Обрання запобіжного заходу нардепу Дубневичу: рішення суду – відео
Loading...