Святкували 8 березня сьогодні в багатьох містах України. Десь зробили флешмоб, аби поздоровити жінок, а десь дівчати вийшли на марш із гаслами "Жінка – не кухонний комбайн". Детальніше – у матеріалі журналістів "5 каналу".
- 8 березня у Черкасах
Півсотні автомобілістів Черкас привітали жінок автофлешмобом. Автівками вони утворили вітальні слова на летовищі черкаського аеропорту.
Зробили це на ходу без попередньої підготовки та з першого дубля. Для кожної автівки розробили спеціальну траєкторію, щоб без зупинки скомпонувати спочатку "зі святом", а потім переїхати так, щоб утворився напис "8 березня". У вітальній акції взяли участь усі охочі автолюбителі міста
Ініціатор флешмобу Андрій Яроменко каже: "Зібралося близько 50 автомобілістів і всі чудово розуміли всі свої задачі, доволі легко вони скомпонували всі слова, що вони запропонували. Автомобільний клуб "Черкаси" та спільнота автомобілістів Черкас вітає всіх дівчат, жінок".
- Міжнародний жіночий день у Харкові
Близько 200 жінок та чоловіків вийшли у Харкові на марш солідарності. Головне гасло акції – "Місце жінки – всюди".
Учасники маршу наголошують: у сучасної жінки і досі постає питання щодо реалізації себе. Хочуть, щоб голос жінок було чути. А для того, щоб продемонструвати залежне становище жінки від чоловіка – влаштували перформанс. Переодягли чоловіків у хіджаби та на чолі такої імпровізованої родини поставили жінку.
З вимогами безпеки та свободи для жінок учасники маршу пройшли центральною вулицею міста. Акцію не оминули увагою і члени однієї з радикальних організацій Харкова. Близько двох десятків молодиків та дівчат йшли попереду поліцейською конвою, скандуючи, що фемінізм це хвороба та родина – понад усе. Обидва марші тривали близько години, минулося без сутичок. Учасників супроводжувало 200 правоохоронців.
Ксенія Лєсная, учасниця маршу солідарності, каже: "Чоловіки, переодягнені в хіджаби і на банері основне гасло – "чоловіки мріють бути приборканими". Це гасло часто використовується в зворотному ключі, що жінки мріють бути приборканими в патріархальному дискурсі. Це наша сатира на подібні коментарі".
А от Олена, учасниця антифеміністичної акції, каже: "Вони виступають проти традиційної української сім'ї. також вони пропагують знущання над чоловіками, це не є гарно. Жінка не має бути такою. Жінка має бути вогнищем своєї родини. Жінка має ростити дітей та піклуватися про свого чоловіка".
- Феміністичний марш у Запоріжжі
"Жінка – не кухонний комбайн" – під таким гаслом півсотні людей зібралися на феміністичний марш у Запоріжжі.
За словами учасниць акції, марш організували, щоби нагадати чоловікам, що жіноче свято – це передусім день захисту прав жінок. Із собою взяли віники, каструлі, праски та пательні, щоб наголосити на перевантаженості домашнім господарством, яке заважає займатися кар'єрою. Зауважили, що нині 8 березня – перетворилося на свято не жінок, а квіткарів. Наголосили: Права жінок мають дотримуватися. До феміністичного маршу долучилися і чоловіки.
- 8 березня в Києві
Скасувати не можна. Залишити. Попри декомунізацію у країні, у столиці продовжують масово святкувати Міжнародний жіночий день.
Для більшості опитаних "5 каналом" містян 8 березня – це свято весни та жінок. Не проти нагадати про свої почуття і чоловіки. Цього дня вони змагаються в оригінальності. Але найчастіше таки дарують квіти. Натомість представниці прекрасної статі зізнаються, головне для них – увага, гарний настрій та соняшна погода.
Нагадаємо, 1857 року в Нью-Йорку кілька сотень жінок вийшли на так званий марш-порожніх-каструль. Йшли Манхеттеном і вимагали поліпшення умов праці, рівні права та однакової з чоловіками зарплати. Тоді поліція демонстранток розігнала. Втім, вони об'єдналися у профспілку феміністок. А через півстоліття до руху долучилася німецька політична активістка Клара Цеткін. Саме вона і стала ініціатором святкування 8 березня. І в Європі його відзначали понад століття. Радянський Союз долучився лише 1965 року.
Дивіться також фотогалерею за темою: