У Харкові стартував V Фестиваль вуличного мистецтва
У Харкові стартував V Фестиваль вуличного мистецтва 5 канал

"Живі скульптури" теж мерзнуть: у Харкові стартував V Фестиваль вуличного мистецтва

Читайте по-русски
Фестиваль вуличного мистецтва у Харкові відбувається вп'яте – його проводять, щоб підтримати вуличних артистів у зимовий період

У Харкові стартував фестиваль вуличного мистецтва. У програмі – виступи акторів у жанрі живої скульптури. Фестиваль проходить уже вп'яте, його мета – підтримати вуличних акторів взимку. Свою майстерність артисти демонструватимуть протягом місяця. З подробицями про відкриття фестивалю – далі.

На фестиваль живих скульптур подружжя артистів приїхало з Кривого Рогу. У статичному жанрі працюють уже півтора року. Кажуть, стояти нерухомо навчилися не зразу.

"Коли статика – перші рази звичайно було незручно, некомфортно. Як? Чому? Але потім, потім ти звикаєш і розумієш, що в цьому є певна радість – дочекатися потрібного моменту. Дочекатися, витримати цю ось паузу. І знову ж таки, якщо перетягнути, то людина раз – і піде повз", – розповідає Віталій Демчук.

На фестивалі вони представляють зухвалих піратів. Костюми створили досить швидко, а образ доопрацьовують досі.

"До сих пір ми його деталями доповнюємо. Ось раз – там колечко якесь, ось раз там – вісюлечку, раз – якусь брошку. І він так постійно оновлюється, живе", – каже Юлія Пахаян.

Щоб перевтілитися у скульптуру, самого костюма не достатньо, розповідають актори. Тут важливий грим, який посилює образ. Його склад – справжня комерційна таємниця. Серед учасників – багаторазовий призер попередніх фестивалів. Свій образ ґудзикового короля Дмитро Буйвал представлятиме поза програмою конкурсу. Нині прийшов допомогти акторам свого театру.

"Ми привезли доволі складні костюми, які вдягати, їх треба вдягати, гримувати. Я віддаю перевагу більш класичній живій скульптури "під лиття". І от я привіз і виставив тут п'ять костюмів, які виконані в нашій фірмовій технологій – це полімер. Яка максимально дозволяє досягнути вигляду, наче це відлита жива скульптура", – пояснює керівник творчого об'єднання "Артіль Міф".

Фестиваль вуличного мистецтва у Харкові відбувається вп'яте. Його проводять, щоб підтримати вуличних артистів у зимовий період. Учасники приїхали з різних міст України та Білорусі. Виступи конкурсантів оцінює професійне журі. Бали виставлятимуть не лише за акторську гру, а й за вбрання та грим.

Окрім журі, свого фаворита визначатимуть і глядачі. Голосувати можна онлайн на інтернет-сторінці фестивалю. Найбільше від дійства у захваті діти.

Виступи триватимуть вихідними протягом місяця. На переможців очікує грошова винагорода.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
1420 кг баноша і хода з 660 зірками: у Франківську встановили одразу два рекорди України
Наступний матеріал
"Час. Підсумки року" з Анною Мірошниченко
Loading...