Земельний скандал на Черкащині
Земельний скандал на Черкащині 5 канал

Земельний скандал на Черкащині: невідомі переорали 13 га пасовища

Читайте по-русски
Зрізані дерева, кущі та купи ґрунту після розчищення території – невідомі просто скинули в найближчий ставок

Жителі села Моринці на Черкащині протестують проти того, що невідомі особи орють пасовища в їхньому селі. Люди переконують: під час розпаювання землі ця територія біля ставків була визначена як сіножаті та перебувала у власності сільради. Натомість обласні чиновники віддали її в оренду агрофірмі. В конфлікті розбиралися кореспонденти "5 каналу".

"Тут було пасовище, тут паслося 40 корів, зараз тут уже готується площа під посіви", – Любов Ласкава завжди пасла тут худобу, адже землю біля річки вже майже 20 років не орали. Під час розпаювання території у 2001-му її визначили як сіножаті громади і місце для випасу корів.

"Цей рік був для нас сюрпризом. Одного дня ми прийшли і побачили, що вже великий трактор К700 згортає повністю верхній шар, родючий дерен, просто із грушами, і згортає в той ставок, у воду", – розповідає мешканка Моринців.

Техніка розчистила територію завбільшки майже 13 га кілька тижнів тому – вирубали дерева та зорали ґрунт. Місцеві мешканці знайшли в цьому одразу кілька порушень.

"Ця земля, оцих 12 з чимсь га, це прибережна зона. Згідно із земельним кодексом прибережна зона не повинна розорюватись", – наголошує місцевий мешканець Валерій Данильченко.

Каскад ставків посеред поля – то початок річки Вільшанка. Зрізані дерева, кущі та купи ґрунту після розчищення території невідомі згорнули до води. Люди звернулися до голови села, але хто орендує землю – він не сказав.

Тож жителі Моринців зібралися на протест. Сільський голова приїхав до них із землевпорядником. Показують карту 96-го року, пояснюють – територія, визначена геокадастром, не має статусу прибережної зони.

І належить територія не сільраді з громадою, а області. Саме обласні чиновники цілком законно віддали площу в оренду одній з агрофірм. Тож усі претензії люди мають спрямувати саме їм.

"Пишемо, підписуємося всі дружно, вся громада, хто є тут, навіть сусіди, хто небайдужий. Їдемо до керівників і питаємо – чому так ви зробили? Давайте його відновимо, давайте його вичистимо. І все", – каже сільський голова Євгеній Штанько.

Сіножаті залишаться, гілки – приберуть. Представник агрофірми "НВФ "Урожай" Василь Щербатюк телефоном заспокоює людей: "Приберемо все те гілля, прибереться вся та прибережна зона, вона вся прибереться. Ми її будемо використовувати як сіножаті. Просто ми його поліпшимо, підсіємо, і там будуть багаторічні трави рости".

Селяни контролюватимуть роботу аграріїв, щоб зберегти і сіножаті, і важливі для людей ставки. Кажуть: якщо ті порушать умови оренди – знову вийдуть на мітинг.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
"Виглядає як відмазування": обвинувачуваний у справі Гандзюк Павловський не з'явився до суду
Наступний матеріал
Головнокомандувачі ЗС України та Польщі зустрілися у Львові: що обговорювали
Loading...