Парку на Микільській Слобідці бути
Парку на Микільській Слобідці бути 5 канал

Київрада викупить землю біля Дніпра для створення парку на Микільській Слобідці – включення

Читайте по-русски
Раніше на 7 га землі приватний забудовник планував звести кілька багатоповерхівок – дві навіть встиг

Парку на Микільській Слобідці – бути! Київрада ухвалила рішення, що дозволить викупити в комунальну власність майже 7 га землі на березі Дніпра. На це спрямують понад 180 млн грн. Такий крок убезпечить ділянку від забудови та дозволить почати облаштування скверу. "За" висловилися понад 2/3 депутатів. Кажуть, що такого рішення роками чекали місцеві мешканці. Ділянку вони відвоювали в забудовника. Подробиці знає кореспондент "5 каналу" Олена Соловйова.

Київрада не стала виключенням і долучилася до Всесвітнього дня вишиванки. Більшість обранців прийшли у національному вбранні або в одязі з його мотивами. Підтримав традицію і міський голова Віталій Кличко.

Святковий настрій не завадив роботі – депутати дали "зелене світло" створенню скверу в Микільській Слобідці. Ухвалили рішення щодо повернення місту майже 7 га землі біля Дніпра. Йдеться про три ділянки біля греко-католицького Патріаршого собору.

Там забудовник збирався звести кілька багатоповерхівок – дві навіть встиг.

"Первинно це була рекреаційна зона. Коли розпочалися масшабні забудови, вони почали впливати на фундамент собору, з'явилися тріщини. Дуже багато активістів почали бити на сполох", – нагадує представник УГКЦ Василь Чудійович.

Нині земля належить одному з державних банків. Викупити її планується вже за кілька місяців. Депутати ухвалили суму, яку місто виплатить за ділянку – понад 180 млн грн.

"Ця сума складається з оціночної вартості проведеної експертної оцінки. Вона складає 147,4 млн грн. Фактичні видатки, які він поніс при отриманні цієї землі – це 35,4 млн грн. От и виходить загальна сума в 182 млн грн", – уточнив директор департаменту земельних ресурсів КМДА Петро Оленич.

Тим часом мешканці Дарницького району вимагали викупити приміщення під дитячі садочки в комунальну власність. Вони зібралися у кулуарах Київради разом із маленькими дітьми. Бідкаються, що районні дитсадки переповнені, потрапити туди майже неможливо.

Подробиці – дивіться у відео.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
У Вінниці до Дня вишиванки створили "живий подільський орнамент"
Loading...