У вільний від навчання час не біжать на дискотеку, а допомагають ЗСУ. Понад три десятки автівок відновили студенти-автомобілісти з Черкас. Молодь допомагає своєму викладачу-волонтеру ремонтувати машини для фронту. Чоловік отримує замовлення, збирає кошти та викуповує вживані автівки з-за кордону, а вже на місці приводить їх до ладу. Процес бачила наша Яна Лимаренко.
Другокурсниця коледжу Альона маскує автівку в темні тони. Вона гарно це вміє, адже автомобільної справи її вчив батько ще зі школи. Зараз дівчина здобуває спеціальну освіту за фахом "автомобільний транспорт". Вона була однією з перших, хто погодився готувати пригнані з-за кордону автівки для потреб військових.
"Ми спочатку її заматовуємо, щоб поверхня була шершава, щоб краска добре лягла і не відлущувалася, спочатку заматовуємо, потім продуваємо всю пилюку і тоді накладаємо фарбу", – розповідає студентка коледжу Альона Косик.
Поки Альона виконує свою роботу, паралельно за справу беруться інші студенти – вони наносять піксельний малюнок.
Керує всім процесом викладач коледжу Ігор Реп'яшенко. Це він після початку повномасштабної війни почав волонтерити. Отримує замовлення на автівки від захисників, збирає на них кошти або їх передають військові. Замовляє машини з Фінляндії через помічників, а вже в Черкасах їх приводить до ладу та сам доправляє на війну.
"Автівки – це розхідний матеріал, автівка може прослужити і день, а може місяць, без автівки ніяк, саме просте, якісь 200 метрів пронести в руках і провезти на автівці, навіть евакують пораненого, без автівки ніяк", – пояснює викладач коледжу Ігор Реп'яшенко.
Від початку повномасштабної війни Ігор відправив на схід близько сотні автівок, 30 із них допомогти відремонтувати та пофарбувати студенти. Крім фарбування, машини ще і ремонтують. Третьокурсник коледжу Ігор робить діагностику.
Ігор складає список того, що потрібно для ремонту. Необхідні запчастини студенти закуповують разом із викладачем і ремонтують автівки. Викладач каже: його студенти беруться навіть за складні роботи.
"Дуже хороший кросовер, позашляховик, думаю, буде хлопцям поміч така автівки, мені подобається допомагати нашій армії, у мене з родини багато хто находиться в бойових діях, хочеться якось допомогти", – каже студент коледжу.
Викладачі коледжу кажуть: практика в автомобільній справі – необхідність. Тут її студенти проходять щотижня. Робота над автівками для військових додає молоді вмінь, запевняє викладач.
"Кожна робота, кожна нова автівка – це новий досвід, старі автівки, нові автівки, спортивні, цивільні, військові, це все новий досвід, чим більше людина працює з технікою – тим кращим спеціалістом вона буде згодом", – наголошує викладач Андрій Яроменко.
Цього тижня волонтери планують закінчити підготовку автівки для військових і Ігор Реп'яшенко доправить її замовникам – на фронт.
Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"
Читайте також: Зігріти бійців на передовій: у Львові збирають банки з-під консерви для виготовлення окопних свічок
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Окопні свічки, в'язані шкарпетки, ярмарки: як жителі Горщиківської громади допомагають ЗСУ
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.