Найджел
Найджел 5 канал

Замість води – зелена каша: Дніпро біля Черкас вкрилося шаром водоростей

Читайте по-русски
Врятувати річку може новий закон, утім запрацює він аж у 2024 році

Замість води – зелена каша. Таке зараз на Дніпрі біля Черкас, скаржаться місцеві мешканці. За шаром синьо-зелених водоростей – води просто не видно. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Зелені густі хвилі б'ються об борт човна – таким Дніпро побачила черкаська родина. Вони шукали місце попірнати, але навіть зайти у воду не змогли.

"Побачила, що це якась каша, навіть не каша, а здавалося, наче воно пофарбоване, таке от болото зелене, і я вирішила, що треба зробити відео, бо я часто буваю на воді і реально перший раз таке бачу. Я взяла його в руки і воно було таке, як пюре – слизьке, і запах мертвої риби був", – розповіла жителька Черкас Ірина Вербівська.

Такого жінка ще не бачила. Єдиний, хто не злякався цієї каші, – Найджел, фото зеленого пса в соцмережах уже стали вірусними. На черкаському пляжі схожа вода, але йому не страшно.

Винне в цій зеленій каші нашестя синьо-зелених водоростей – вважають рибоохоронці. Тільки-но починається спека – водорості зацвітають.

Найбільше водоростей у затоках, їх сюди приносять хвилі. Через них вода і перетворюється на зелену кашу.

У людей і тварин така вода може викликати алергію, а риба в ній одразу гине.

"Має негативні наслідки, позаяк це цвітіння дуже багато забирає кисню з води, риба погано почувається, трапляється випадки, що помирає", – наголосив інспектор Черкаського рибоохоронного патруля Володимир Руденко. 

Дніпро почав так катастрофічно цвісти після створення ГЕСів – стверджують екологи. А через використання побутової хімії та добрив водоростей щороку більшає.

"Основними їхніми поживними речовинами, якими вони харчуються, це є фосфати, органічні речовини внаслідок змиву з полів. Вони туди потрапляють і неефективна робота очисних споруд, якраз саме в серпень-місяць найбільше відбувається їхнє цвітіння і накопичення. Вони самі по собі великі, тому внаслідок зміни вітру і буквально може там за дві години накрити певну площу", – сказав начальник Черкаського управління Держекоінспекції Олександр Позняков.

Врятувати Дніпро може новий закон, який передбачає зменшення використання фосфатів, але він запрацює аж із 2024 року. Втім без оновлення очисних споруд і розроблення програм із порятунку річки повернути колишню міць "ревучого" – не вийде.

Читайте також: екологи виявили у поверхневих водах Дніпра важкі метали, хімічні отрути і синтетичні матеріали.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
На Прикарпатті близько сотні людей зібралися на традиційні "Франкові читання"
Наступний матеріал
Гроші на субсидії закінчуються: чи чекати українцям допомоги від держави
Loading...

На Тернопільщині знищили унікальну історичну пам'ятку віком 5 млн років

В Україні оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки

У ґрунті поблизу "Рівнеазоту" виявили удесятеро завищені показники нітратів

Стала відома причина появи яскраво-рожевих калюж на полях поблизу Рівного

Посеред поля на Рівненщині місцеві жителі виявили яскраво-рожеві калюжі

Тонни батарейок і тисячі лампочок: у Харкові екобус збирає небезпечні відходи