Нові Санжари
Нові Санжари 5 канал

Заїжджі "вірусологи", умови обсервації та доля учасників заворушень: ситуація у Нових Санжарах

Читайте по-русски
Мешканці Нових Санжар до евакуйованих, які поселилися у медичному центрі не раді

Кімнату, яка у наступні 2 тижні стане новим робочим кабінетом, показує мінІстерка охорони здоров'я. Зоряна Скалецька переїхала до Нових Санжар. Там перебуває разом з евакуйованими з Китаю на обсервації. З собою взяла комп'ютер та коробки з паперами. Наради з підлеглими відтепер проводитиме телефоном та скайпом.


Поруч із нею та евакуйованими на обсервації й журналіст Олександр Махов. Розповідає – лікарі проводять огляди двічі на день. Міряють температуру. Зранку взяли мазок із носа. По обіді – кров. Зв'язок із медиками – цілодобовий.
 
Мешканці Нових Санжар до евакуйованих, які поселилися у медичному центрі, звикають. Та попри те, що люди в обсервації здорові, вимушеному сусідству не раді.
"Всі кажуть, шо ми такі погані. Ми ж не через людей. Просто інфекція не треба. Дай бог здоров'я тим, кого привезли. І щоб вони через два тижні утирили звідси" – сказав один із місцевих мешканців. .

Не місцеві, а заїжджі "вірусологи у спортивних костюмах", навмисно підкидали хмизу до вогню під час сутичок 20 лютого біля медцентру, заявляє секретар РНБО. Зранку в суботу він вилетів до Нових Санжар.
 
Ранок в Нових Санжарах
Ранок в Нових Санжарах"5 канал" / Єва Ніколашвілі
Хто ж ці підбурювачі, нині з'ясовує СБУ та поліція. На решту 24 учасників заворушень чекають адмінпротоколи та повідомлення про підозри.
 
"Це будуть адміністративні протоколи. І деякі особи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Зокрема, ті хто кидали бруківку в голови поліцейських", – прокоментував заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Доки правоохоронці з'ясовують деталі сутичок, у медцентрі ситуація спокійна. Жоден з евакуйованих не має ознак вірусу. Проте кожні три дні медики братимуть мазки з носа і відправлятимуть до лабораторії в Києві. А от подовжувати інкубаційний період через заяву китайських науковців про те, що вірус може жити до 28 днів, поки що не будуть.

У МОЗ заявляють: евакуйованих з Уханю перевірятимуть на коронавірус і за допомогою тест-систем, які розробили вітчизняні медики. ВООЗ уже надала Україні тести іноземного виробництва – нині вони проходять митне оформлення.
 
Ганна Рибалка, Єва Ніколашвілі, Едвард Белінський, "5 канал"
 
Попередній матеріал
Блокування фінансування телеканалу ATR: журналіст Айдер Муждабаєв у "Рандеву з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
"Хотіли показати, що Харків – це Україна": як вшановували пам'ять загиблих учасників Ходи гідності
Loading...

Соратник Киви спровокував паніку, пов'язану з коронавірусом у Нових Санжарах – ЗМІ

Евакуація із шпиталю: як перевіряли готовність персоналу екстрено прийняти українців з Китаю

У МОЗ заявили, що готові відправити літак до Китаю для евакуації українців

Евакуація з Уханю: на облавок не пустять пасажирів із симптомами ГРЗ

Евакуація із зараженого коронавірусом Уханю – як реагують місцеві, куди планували помістити українців

На лайнері біля Японії вже 219 заражених коронавірусом – завтра звідти евакуюють літніх людей