.
. скріншот

Якими були шляхи забезпечення ЗСУ в 2014 і чому вони дратували росіян – Сурков

Читайте по-русски
Найбільш незвичайним і ефективним способом забезпечення виявилася волонтерська дільність

Військовий експерт Олександр Сурков розповідає про шляхи забезпечення армійців влітку 2014-го.

Першочергово прикордонна група сил АТО забезпечувалася у двох напрямках: зі сторони Кожевні і зі сторони населеного пункту Тарани, каже експерт. Обидві лінії постачання забезпечувалися блокпостами та опорними пунктами. І через них доволі довго безпроблемно українська армія отримувала боєприпаси і все необхідне, щоб тримати оборону.

"У середині липня, після захоплення бойовиками населеного пункту Маринівка, лінія постачання через Тарани була втрачена. Залишилася тільки одна – через Кожевню. За 500 м від російського кордону. Звісно, машини, які там проходили, були під постійними обстрілами, прохід був доволі складний", – розповідає воєнний експерт.

Він пояснює: "Тоді командування вжило двох заходів. Перше – спроба вийти через Шахтарськ і пробити новий коридор забезпечення для армійців. Другий – десантування парашутним способом усього необхідного".

Після ускладнення сухопутної доставки командування АТО вирішило забезпечувати прикордонне угруповання парашутним способом. Цей спосіб скидування вантажів із військово-транспортних літаків, які потім підбирали військові, виявився ефективним і викликав бурхливу реакцію зі сторони і Кремля, і бойовиків, каже експерт. Адже "Буки", привезені з Росії, першочергово були визначені саме, щоби збивати український військовий транспорт, який доставляв на кордон вантажі.

"Але найбільш незвичайним і ефективним способом забезпечення виявилася волонтерська дільність. У липні-серпні 2014 р. волонтерські групи пробивалися і з півночі, і з півдня по контрольованій ворогом території і доставляли військовим усе необхідне", – наголошує Олександр Сурков.

Читайте цей матеріал повністю за посиланням: Вижити під "Градами" допомагали дитячі листи: відеохроніка війни з Росією від бійця 79-ї бригади

Попередній матеріал
Наш пріоритет не швидкість, а точність і якість: як рахують голоси на виборах у США – включення
Наступний матеріал
Приймальні семи нардепів розташовані в тій самій будівлі, що й офіс Коломойського – журналістське розслідування
Loading...