В'ячеслав Мішалов
В'ячеслав Мішалов Facebook / Вячеслав Мишалов

Як транш від МВФ: депутат Дніпровської міськради задекларував мільярд доларів у біткоїнах

  Читайте по-русски
  Загалом українські чиновники задекларували біткоїнів майже на 75 мільярдів гривень

  Дедалі більше посадовців декларують свої заощадження у криптовалюті. Зокрема депутат Дніпровської міської ради В'ячеслав Мішалов задекларував 18 тисяч біткоїнів. Про це інформує OpenDataBot.

  Це становить понад 1 мільярд доларів. Таку суму можна порівняти з траншем від Міжнародного валютного фонду. 

  Саме Мішалов очолює рейтинг посадовців, які записали в декларації біткоїни 2 роки поспіль. У 2020 році він теж очолював відповідний список.

  Згідно з інформацією OpenDataBot, найбільша кількість власників задекларованих криптовалют працює у:

  • міських радах;
  • Міністерстві оборони;
  • Національній поліції.

  Упродовж трьох років народний депутат Анатолій Урбанський та його брат Олександр – депутат Одеської облради перебувають на найвищих щаблях у рейтингу посадовців, які задекларували гроші у криптовалюті. Мовиться про 4256 та 5328 біткоїнів.

  Серед чиновників, які займають найвищі рейтинги, також є співробітник Міністерства закордонних справ Петро Ленський. Його біткоїни задекларовані разом із дружиною і становлять понад 6,5 тисяч. 

  За даними OpenDataBot, цього року 652 українських чиновники задекларували криптовалюту – в їхніх деклараціях зазначено 46 351 біткоїн, що становить майже 75 млрд грн. Згідно з повідомленням, кількість посадових осіб, які декларують біткоїни, зросла. Так, 2016 року криптовалюту задекларували 25 чиновників, а 2020-го – уже 652.

  Довідка. Біткоїн (Bitcoin) – електронна валюта, концепт якої був озвучений Сатосі Накамото 2008 року і представлений ним 2009 року, базується на самоопублікованому документі Накамото. Спочатку ця криптовалюта коштувала всього кілька центів і практично не привертала до себе уваги громадськості. Тільки 2013 року курс біткоїну вперше подолав позначку в 1000 доларів. Знаковим для цієї криптовалюти став 2017 рік, на початку якого 1 біткоїн коштував 1000 доларів. Потім він почав перетинати тисячні позначки мало не щомісяця, впевнено наближаючись до 20 тисяч. 

  Зауважимо, що криптовалюта в Україні досі не має правового статусу. Дослідити її походження і будь-які фінансові операції неможливо.

  Читайте також: Мільйонні статки, церква та навіть лев: що знайшли в деклараціях високопосадовців

  Попередній матеріал
  МОЗ оновило розподіл карантинних зон: Київ і 10 областей на "червоному" рівні
  Наступний матеріал
  В окремих районах Херсонщини посилюють карантин
  Loading...